Türkiye Triatlon Federasyonu Yetkilileri İstanbul’da Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Belediyenin yetkilileri ile Temmuz Ayında Beylikdüzün’de yapılacak yarışma ve Triatlon ile ilgili konuları görüşmek üzere bir araya geldi.

Ankara 30 Aralık 2016 / Türkiye Triatlon Federasyonu yetkilileri; Başkan İsa Tamer Çelik Başkanlığında; 28 Aralık 2017 Çarşamba Günü Beylikdüzü Belediyesini ziyaret ederek; 22-23 Temmuz 2017 tarihinde Beylikdüzü’nde yapılacak olan “İSTANBUL BEYLİKDÜZÜ AVRUPA KUPASI VE PARATRİATHLON “ u ve Triatlon ile ilgili konuları görüşmek üzere bir araya geldi. Türkiye Triatlon Federasyonu adına ziyaret ve görüşmeye Başkan İsa Tamer Çelik, Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Utku Erdem ÖZER, Dış İlişkiler Kurulu Başkanı Halil Kılıçoğlu, Sponsorluk Kurulu Üyesi Zafer Günday ve Bölgeyi temsilen İhsan Çilingir katıldı.
Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Triatlon Sporunun yarışma takviminde yer alan bir yarışın bölgelerinde yapılmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirirken bu yarışın uluslararası statü kazanması için ortak çalışma başlatılmasını teklif etti. Görüşmelere Beylikdüzü Belediyesi Spor çalışmalarını temsilen Fatma Hoşgöz’de katılım sağladı.

Heyetler arasında “İSTANBUL BEYLİKDÜZÜ AVRUPA KUPASI VE PARATRİATHLON “ u ile ilgili yapılacak düzenlemeler ele alındı. Organizasyon çalışmaları gözden geçirildi.

Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı İsa Tamer Çelik: “ Triatlon sporu ile ilgili yapılacak yarışma ve organizasyonların kusursuz ve Triatlon başarısını daha yukarılara taşımasını hedefliyoruz. İstanbul Beylikdüzü’nde yapılacak olan yarış şüphesiz Federasyonumuz için büyük önem taşımaktadır. Çok iyi bir yarışma ve organizasyon olacağından en ufak bir şüphem yok. Ülkemizde yapılan ve uluslararası nitelik taşıyan yarışmaların sayısını arttırmak Federasyonumuzun öncelikli hedefleri arasındadır” dedi.

Görüşme sonucunda “İSTANBUL BEYLİKDÜZÜ AVRUPA KUPASI VE PARATRİATHLON “ unun uluslararası nitelik kazanması için Türkiye Triatlon Federasyonu ve Beylikdüzü Belediyesi tarafından ortak çalışma başlatılmasına karar verildi.

Triatlon_30.12.16_Basın_Bülteni_PDF_indir