ETU Başkanlar Toplantısı ve Avrupa Kupası Yarışları Kitzbühel’de yapıldı. İstanbul Avrupa Kupası Tanıtımı ve Daveti Yapıldı

ETU Avrupa Triatlon Birliği Başkanlar toplantısı ve ETU Triatlon Avrupa Şampiyonası 14-18 Haziran 2017 tarihlerinde Avusturya’nın  Kitzbühel şehrinde yapıldı. Başkanlar toplantısına Avrupa ülkelerinin tamamını temsilen başkanlar ve federasyon temsilcileri katıldı.

 

Ankara 19 Haziran 2017 / Avrupa Triatlonu’nun iki önemli etkinliği aynı tarihlerde Avusturya Alpleri bölgesinde yer alan ve Avrupa’nın önemli spor aktivite merkezlerinden biri olan Kitzbühel şehrinde 14-18 Haziran 2017 tarihlerinde gerçekleşti.
ETU Avrupa Triatlon Birliği organizasyonunda ve Avusturya Triatlon Federasyonun ev sahipliğinde bir tam gün süren başkanlar toplantısına ETU Başkanı Renato Bertrandi başkanlık yaptı. Triatlonun Avrupa ve dünya genelindeki konularının görüşmelerinin yapıldığı ana toplantının ikinci bölümünde “DOPİNG”, “İLERLEME” ve “YARIŞLAR” masaları oluşturularak söz konusu konulardaki spesifik konular tartışılarak yol haritaları çizilme amacı güdüldü.
Toplantı öncesi Türkiye Triatlon Federasyonu tarafından hazırlatılan ETU İstanbul Avrupa Kupası yarışma pankartı tek pankart olarak toplantı salonları merkezini süsledi. Toplantı öncesinde başkanlara ve tüm temsilcilere İstanbul Avrupa Kupası ile ilgili hazırlanan broşürler dağıtıldı.
Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı İsa Tamer Çelik yanına ETU Başkanı Renato Bertrandi’yi ve yarışlardan sorumlu ETU Yönetim Kurulu Üyesini’de alarak İstanbul yarışı tanıtım alanında Avrupa Federasyonları başkanlarına seslenerek başkanları ve federasyon yetkililerini sporcularla birlikte yarışlara davet etti. İstanbul yarışlarına ETU yönetimi üst düzey bir katılım sağlayarak Türkiye Triatlon Federasyonuna tam destek vereceklerini ifade ettiler. Başkanlar toplantısında ETU Başkanı tarafından özel olarak anons ettirilen Başkan İsa Tamer Çelik başkanları selamlayarak sporun gelişimi adına bulundukları görevde birlikte ve spor adına faydalı işlere imza atmak istediklerini söyledi.
15 Haziran günü Paralimpik branşta başlayan Avrupa Triatlon Şampiyonası aynı gün Genç Bayanlar ve Elit Bayanlar kategorisi ile sona ererken, ikinci gününde Yaş Grupları ile Start alan yarışma Genç Erkek ve Elit Erkek yarışları ile sonlandı. Son gün takım bayrak yarışları gerçekleşti. Triatlon branşında 2020 Tokyo olimpiyatlarında Takım yarışlarının yer almasına kesin gözü ile bakılıyor.