ETU Avrupa Triatlon Birliği (European Triathlon Union) 32. Genel Kurulu 18 Şubat 2017 tarihinde Roma’da yapıldı. ETU 32. Genel Kurulunda Türkiye’yi Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı İsa Tamer Çelik temsil etti.

Ankara 20 Şubat 2017 / ETU 32. Genel Kurulu 18 Şubat 2017 tarihinde İtalya’nın Roma Şehrinde; İtalya Olimpiyat Komitesi Merkezinde ve İtalya Triatlon Federasyonu ev sahipliğinde yapıldı. 32. ETU Genel Kurul’da Türk heyetine Federasyon Başkanı İsa Tamer Çelik başkanlık yaptı.
ETU’nün “ Pek çok ulus, pek çok dil, bu kadar çok farklı yaşam biçimi; ancak hepsi bir araya gelerek birleşti” söylemi ile start aldı. Açılış konuşmasını ETU Başkanı Renato Bertrandi yaptı. BERTRANDI ev sahibi federasyonunun başkanına ETU altın madalyası takdim etti.
Genel Kurula ITU Uluslararası Triatlon Birliği Başkanı ve IOC üyesi olan Marisol Casado, ITU Başkan Yardımcısı Ria Damgren, de katıldılar. Açılış konuşmalarında sonra raporlar incelendi. Öğleden sonra çalışmalar devam edilerek spordaki gelişmeler gözden geçirildi.
İsa Tamer Çelik başkanlığındaki Türk heyeti ETU Başkanı Renato Bertrandi ve ITU Başkanı ve IOC üyesi olan Marisol Casado ile ikili görüşmeler yaptı. Türk heyeti ikili görüşmelerine başta ev sahibi İtalya Triatlon Federasyonu olmak üzere çeşitli federasyonların başkan ve federasyon temsilcileri ile devam ettirdiler.
Başkan ÇELİK: “ 32. ETU Genel Kurulunda bizim için önemli olan Türk Triatlonunun yeniden yapılanması, antrenör eğitimi ve sporcuların ikili kariyer gelişimleri konularını ağırlıklı olarak dile getirerek ele aldık. Erasmus + Spor destekleri kapsamında Avrupalı ortaklarımız ile bir proje hazırlayarak hayata geçirmek istiyoruz. Bu proje girişimimizin ortaklık arayışı çerçevesinde İtalya Triatlon Federasyonu başkanı ve diğer federasyonlarla önemli görüşmeler gerçekleştirdik. Sayın ETU Başkanı Bertrandi’ye projelerimizi detaylı bir şekilde anlattık. Öncelikli hedefimiz ülkemizde triatlet gelişimini yeniden yapılandırmaktır. Antrönör eğitimi ve sporcularımızın ikili kariyer gelişimlerine büyük önem vereceğiz. Görüşmelerimiz olumlu geçti. Sonuç çıkmasını bekliyoruz.” dedi.

Triatlon_20.02.2017_Basın_Bülteni_PDF_indir