Buenos Aires 2018 Yaz Gençlik Olimpiyat Oyunları Hazırlıkları Seçme Test Yarışı Balıkesir’de yapıldı.

6-18 Ekim 2018 tarihlerinde Arjantin’in Buenos Aires şehrinde düzenlenecek olan Yaz Gençlik Olimpiyatları öncesinde ülkemize tanınan 1 Erkek, 1 Kadın triatlet sporcu kota hakkının kazanılması için hazırlık sürecine girecek olan Federasyonumuz sporcu seçmelerini 3 Aralık 2017 Pazar günü Balıkesir’de gerçekleştirdi.

Ankara 4 Aralık 2017 / Türkiye Triatlon Federasyonu 6-18 Ekim 2018 tarihlerinde Arjantin’in Buenos Aires şehrinde düzenlenecek olan Yaz Gençlik Olimpiyatlarına katılmayı hedeflemektedir. Bu amaçla ülkemize triatlon branşında tanınan 1 erkek, 1 kadın kota hakkının kazanılması için hazırlıklarını sürdürmektedir.
3 Aralık 2017 Pazar günü sporcularımız ilk olarak saat 08:45 start ile Balıkesir Alparslan Türkeş Spor Kompleksi havuzunda 750 metre yüzmeyi gerçekleştirdiler. Yarı olimpik olan havuzda sporcularımız 15 tur yaparak yarışı tamamladılar. Sabahın erken saatlerinde Balıkesir’de izleyenlerin coşkusu ile sporcularımız büyük bir performans gösterdi.
Güzel bir bahar havasının yaşandığı Balıkesir de sporcularımızın yarışması adına tüm şartlar çok elverişli durumdaydı. 11:15 Start ile Balıkesir İsmail Akçay Atletizm Pisti ve Balıkesir Şehirlerarası Otobüs Terminali arka yolları güzergahında sporcularımız önce 20 km pedal çevirdiler, ardından 5 km koşu ile yarışı tamamladılar.
Seçmeler sonucunda erkeklerde sırası ile ilk 5’e giren KIVANÇ ŞAHİNKAYA, BARTU ÖREN, ENES KIZILCIK, EFE EGEMEN ŞEN, MUZAFFER GÜR kızlarda sırası ile ilk 5’e giren SELİN EYÜPOĞLU, BİLGE ECE SEYHAN, SARAH ALARA IŞKIN, GÖRKEM SILA KORKMAZ, BEYZA CESUR Aralık ayı içinde İzmirde bir dizi teste tabi tutulacaklar. Ardından sporcularımız gençlik olimpiyatlarının çalışmalarına başlayacaklar.