Türkiye Triatlon Federasyonu’ nun 3. Mali Genel Kurul toplantısı 08 Kasım Cumartesi günü Ankara İç Kale Hotel’ de gerçekleştirildi. 3. Mali Genel Kurul’ a Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı, yönetim kurulu üyeleri, delegeler ve kulüp başkanlarının yanı sıra temsilci sıfatı ile Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’ den Genel Müdür Yardımcısı Murat KOCAKAYA, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’ den Perviz ARAN, S. Bülent PORSUN, Türkiye Spor Yazarları Derneği’ den Ali ERDOĞAN katıldı. Genel kurula gözlemci müfettiş sıfatı ile de Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünden  Kemal Bağ gözlemci olarak iştirak etti.

Genel kurul toplantısının açılışında, divan başkanlığına Hatip ÇOPUR, başkan yardımcılığını Erdoğan KAHYA, divan üyeliklerine de Gonca YAĞIŞAN ve Sibel GÜÇ seçilerek görev yaptı.

Cumartesi sabahı 10:00’ da başlayan 3. Mali Genel Kurul, kayıtlı 170 delegenin 106’sının katılımı ile gerçekleşti. Yeterli sayıda delegenin 3. Mali Genel Kurul’ a katılmış olması nedeniyle Cumartesi sabahı yapılan tek oturumda genel kurul sonuçlanmış oldu.

Genel kurul gündemi, 2012- 2013 yıllarına ait gelir ve giderlerin beyan edilmesi ve delegelerin bilgilerine sunulması şeklinde gerçekleşti. Genel kurula katılan tüm delegeler İç Kale Hotel’ inde konaklamaları sağlanırken, kendilerine yaka kartı ve Genel Kurul belgelerini içeren bir çanta verildi.

Genel kurulda bir konuşma yapan Federasyon Başkanı Hamdi Güneş, gerçekleştirilen faaliyetlerle Kasım 2012 de yapılan genel kurulda verilen sözlerin yerine getirildiğini söyledi. Güneş,  2014-2016 yıllarındaki hedeflerini, bakanlık ve genel müdürlük düzeyindeki ilişkiler ve çalışmaları, sporcularımızın ülke ve dünya çapındaki başarıları ve gelişme düzeylerini, sportif faaliyetlerde yapılan çalışmaları, kulüplerimiz ile olan ilişkiler hakkında bilgi verdi ve geçmişte kendisine federasyonla alakalı yönetilen suçlamalara karşın açılan davalardan beraat ettiğini genel kurulda açıkladı.

Türkiye’nin ilk triatleti olan merhum Nihat AYDIN’ ın anısına hazırlanan 30 dakikalık film toplantı öncesi gösterildi.  Genel kurula onur konuğu olarak çağrılan Nihat AYDIN’ ın eşi Tomris AYDIN, geçmişteki anılarını içeren kısa bir konuşma yaptı. AYDIN, eşinin yaptığı çalışmaları anlatarak, o günlerden bugünlere gelindiğini görmenin gururunu ve mutluluğunu  taşıdığını ifade etti.

Güneş, genel kurul sonrasında kısa bir açıklama yaptı.

Güneş; “Türkiye Triatlon Federasyonu 3.Mali Genel Kurulu delegelerimizin ilgisi ve teveccühleri ile başarılı bir şekilde tamamlanmıştır. Yönetim kurulu faaliyet, denetim kurulu  raporları ibra edilerek iki yıllık bütçe ve faaliyet planlarımız onaylanmıştır. Katılımları ve destekleri ile bize güç veren delege ve temsilcilerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Her zaman olduğu gibi yine birlik beraberlik ve dayanışma örneği verdiniz. İşte triatlon camiası bir kez daha gücünü ve dayanışmasını göstermiştir. Sizlerle gurur duyuyorum,hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum.” dedi.

Hazırlayan: Alpay AKHUN