2014 yılının planlı milli takım kamplarından sonuncusu 19- 21 Aralık tarihleri arasında Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olimpik kamp tesislerinde gerçekleştirildi.

Milli takım kampında, Triatlon Federasyonu Koordinatörü İ. Alp Işkın kamp müdürü olarak görev yaparken, Eğitim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Nevzat Mutlutürk ve Türkiye Triatlon Federasyonu Milli Takım Teknik Danışmanı İtalyan Andrea Gabba, Milli Takım Antrenörü Mert Onaran, Zekeriya Yücetürk ve Yüksel Işık antrenör olarak hazır bulundular. Beslenme-Diyet uzmanı ve Kondüsyoner olarak da Nevval Gördük Yaşar kampta yer aldı.
Manisa’ daki kampa, yıl içinde uluslararası yarışlara katılmış olan atletler çağırıldı. Triatlon milli takımı kampında yalnızca genç ve elit sporcular yer alırken, yıldız sporcular bu kampta yer almadı. Eleme ya da seçme nitelikli olmayan Manisa’ daki milli kampı, bu yılın son performans kampı olma niteliğini taşıyordu. Sporcuların üç gün boyunca yaptıkları antrenmanların performansları tespit edilirken veriler kayıtlara geçirildi. Milli takım antrenörleri tarafından günde üç kez antrene edilen atletler, bir kez de core ve esneme antrenmanı yaptılar. Kamp süresince sporcuların beslenme programları Nevval gördük Yaşar tarafından düzenlendi.
Perşembe akşamı başlayan kampın üçüncü günün akşamı, Türkiye Olimpiyat Komitesi TMOK tarafından “Wada ve doping” hakkında iki saatlik bir seminer verildi. Dr Mehmet Nalçakan tarafından verilen seminerde; “Wada kimdir, doping nedir, dopingin sporcuda yarattığı tahribat nelerdir, etik değerler, wada’ nın 2015 yılı için güncellediği yasaklı maddeler listesi ve ağırlaştırılan cezalar” hakkında kapsamlı bilgiler verildi. Üç gün süren performans kampı Pazar günü öğleden sonra sona erdi.
Fotoğraflar: Alt Yapı Sorumlusu Alper Köksoy
Hazırlayan: Alpay AKHUN