05-06 Haziran 2010
Yarışma Statüsü   Ulusal Müsabaka
 Yeri  Yalova
Yarışma Sonuçları İçin Tıklayınız
1. YALOVA TRİATLONU YARIŞMA PROGRAMI
5-6 HAZİRAN 2010 /YALOVA

 Federasyonumuzun 2010 yılı faaliyet programında yer alan 1. Yalova Triatlon Yarışmaları 5–6 Haziran 2010 tarihinde YALOVA ilinde yapılacaktır.
KATILIM ŞARTLARI:
  • Yarışmaya katılacak tescilli kulüpler ve ferdi sporcular Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerinden aldıkları onaylı isim listeleri ve lisanslarını Organizasyon Kuruluna Teknik Toplantıda vermek zorundadırlar. Belgesi olmayanların yarışmalarına izin verilmeyecektir.
  • Yarışmaya katılacak tüm sporcuların lisanslarının 2010 yılı vizesi yapılmış olacaktır.
  • Yarışmaya katılacak kulüp ve ferdi sporcular katılım listelerini en geç 31 Mayıs 2010 tarihine kadar federasyonumuzun 0 312 309 25 77 nolu faksına göndermeleri gerekmektedir.
  • Kulüpler ve ferdi sporcular yarış ekipmanlarını kendi imkânlarıyla getireceklerdir.
  • Yarışmalar puanlı olup; büyük-genç-master kategorilerinde sprint mesafesinde yıldızlarda ise kısa sprint mesafesinde yapılacaktır.
    Kategoriler:
    • Yıldız  (1995–1996–1997)
    • Gençler  (1991–1992–1993–1994)
    • Büyükler (1990 ve daha aşağı doğum tarihli sporcular)
    • Masterler (1970 ve aşağı doğum tarihli sporcular)
  • Sporcular kendi yaş kategorilerinde yarışacaklardır.
  • Yarışma Türkiye Triatlon Federasyonu Yarışma Yönergesi Hükümlerine göre yürütülecektir.
  • Kulüpler takım puanlaması için en az 3 en fazla 6 sporcu ile yarışmaya katılacaktır. En iyi dereceyi alan 3 sporcu değerlendirilecektir.
  • Yarışmaya 6 dan fazla sporcu ile katılan kulüpler Teknik Toplantıda puanlı yarışacak 6 sporcusunu belirtmek zorundadır.
TEKNİK TOPLANTI VE MÜSABAKALAR:

05 HAZİRAN 2010
14:00             Bisiklet Antrenmanı  (Yarış Parkuru)
18:00             Teknik Toplantı (Gençlik Spor  İl Müdürlüğü)
20:00             Makarna Partisi (Tatil Park- Kumsal Restaurant)

06 Haziran 2010
08:30-09:15  Değişim Alanına Giriş
09:30-           Yıldız Erkek-Bayan Startı
10:00             Genç Bayan- Master Erkek Startı
10:30             Genç Erkek -Büyük Bayan Startı
12:30             Büyük Erkek Startı
15:30             Ödül Töreni

  • Açılış seremonisine tüm yarışmacı kulüp sporcuları ve idarecileri katılacaktır.
İTİRAZLAR:
  • Kulüpler itirazlarını, 150 TL itiraz bedeli yatırdıktan sonra organizasyon kuruluna yapacaklar. İtiraz bedeli federasyon mutemedine elden ödenecektir. İtirazın haklı görülmesi durumunda ödenen ücret ilgiliye iade edilecek aksi durumda federasyon hesabına gelir kaydedilecektir.
ÖDÜLLER:
  • Kategorilerinde ilk 3 dereceye giren sporculara madalya verilecektir.
  • Ödül törenine yarışmaya katılan kulüpler, antrenör, idareci ve sporcular katılmak zorundadır.
ÖDEMELER:
  • Yarışmada kategorilerinde dereceye giren (masterler hariç) ilk 5 sporcuya Harcırah Kanununa göre yol ve yevmiye giderleri ödenecektir.
  • Ev sahibi ilin kulüp sporcu ve antrenörlerine ödeme yapılmayacaktır.
  • Yarışmaya en az 3 sporcuyla katılan kulüplerimizden 1 idareci veya 1 antrenörüne ( belgelemek kaydı ile) harcırah ödemesi yapılacaktır.
  • Ödeme yapılmayan sporcu, antrenör ve idarecilerin giderleri, kulüpleri veya Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri’nin imkânları ile karşılanacaktır.
GÜVENLİK:
  • Her yarışmacı uygunluğu (ITU) tarafından belirlenen kurumlarca onaylanmış kask takmalı, kaliteli materyalden yapıldığını garanti eden markalı malzemeler kullanmalıdır (el yapımı kaska müsaade edilmeyecektir.)
  • Yarışmacı emniyet tedbirlerini hiçe sayarak yarışmaya başladığı takdirde; meydana gelebilecek kaza, hasar ve benzeri olaylardan Federasyonumuz (organizasyon kurulu) sorumlu değildir.
  • Yarışmaların (yüzme, koşu, bisiklet) sağlık ve emniyet tedbirleri Valilik, Gençlik ve spor İl Müdürlüğü ile Organizasyon Kurulunca alınacaktır.
DİĞER HÜKÜMLER:
  • Yarışmalarda görev alacak hakemler ile kulüp sporcularının izinleri bağlı oldukları Gençlik ve Spor İl Müdürlerinden alınacaktır.
  • Bu talimatta yer almayan hususlarda Federasyon Başkanlığı ve adına görev yapacak Organizasyon Kurulu yetkilidir.

Adnan ÖZTÜRK
Başkan a.
Genel Sekreter

Bilgi ve organizasyon :Cantürk YILMAZ (Yalova İl Temsilcisi)
GSM: 0 539 920 8244 – 0 506  201 4177
Yarışmada Elde Edilen Dereceler
Sıra Göğüs NO Sporcu Adı Ülkesi Yüzme Bisiklet Yüzme+
Bisiklet
Koşu Finiş Zamanı Puan
 ELİT ERKEKLER
 1  1  Mert ONARAN  tr  00:10:27  00:32:33  00:43:00  00:18:40  01:01:40  20
 2  26  Zülfü KARABULUT  tr  00:11:17  00:31:39  00:42:56  00:19:22  01:02:18  18
 3  10  Duygun YURTERİ  tr  00:10:39  00:32:20  00:42:59  00:20:07  01:03:06  17
 4  48  Kemal ÇOBANYILDIZI  tr  00:12:05  00:31:56  00:44:01  00:19:12  01:03:13  16
 5  37  Bahadır TAMA  tr  00:10:59  00:33:03  00:44:02  00:19:15  01:03:17  15
 ELİT BAYANLAR
 1  90  Çiğdem GÜLGEÇ  tr  00:11:57  00:37:03  00:49:00  00:23:32  01:12:32  20
 2  95  Bahar SAYGILI  tr  00:12:42  00:38:00  00:50:42  00:23:37  01:14:19  18
 3  96  Berrak MUTLU  tr  00:11:59  00:38:46  00:50:45  00:25:51  01:16:36  17
 4  98  Şeyma ZERENGİL  tr  00:15:02  00:42:43  00:57:45  00:28:27  01:26:12  16
 5  91  Feray SARAL  tr  00:21:54  00:42:46  01:04:40  00:28:53  01:33:33  15

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın.
Lütfen isminizi girin