TTF Başkanımızın Genel Kurul Konuşması

Türkiye Triatlon Federasyonun Değerli Camiası;

Federasyonumuz 4. Olağan Genel Kurulu’nu; değerli delegelerinin katılımı ile TRIATLON Sporunun naif ruhuna yakışır bir şekilde, centilmenlik ve özlemini her kademede hissettiğimiz birlik havasında başarı ile tamamlamış bulunmaktayız.

Bugünden itibaren camiamıza katkı vermeye hazır herkes ile tek ses, tek vücut olacağımıza şimdiden söz veriyoruz. Demokrasinin olmazsa olmazı seçimlerden sonra kırgınlıklar asla olamaz. TRIATLON sporunun ülkemizde gelişmesi adına her birimiz doğru bildiğimiz görüşleri açıklamaktan çekinmeyeceğiz. Ve federasyonumuzun yöneticileri olarak TRIATLON hakkında gelecek her görüşe açık olacağız. Ayrısı gayrısı olmadan ekibimiz tek vücut halinde TRIATLON a hizmet etmeye hazır. Bugüne kadar TRIATLON camiasına emeği geçen herkese huzurlarınızda şükranlarımı sunmak istiyorum.
Türkiye TRIATLON Federasyon Başkanlığına şahsımı ve ekibimi seçerek göstermiş olduğunuz güven ve teveccühünüz için her birinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

 

Triatletlerimiz yarışmalarda terini son damlasına kadar akıtarak; tüm spor dallarında gerçekleştirilen müsabakaların içinde en yüksek eforu sarf ederek mücadele ediyorlar.  İnsan bedeninin mukavemet sınırlarını zorluyorlar. Ne mutlu camiamıza ki; TRIATLON ’un yönetim ve organizasyon kademesine sımsıkı kenetlenmiş ve birbirini desteklemeye hazır yüreklerin varlığı ile taçlanıyoruz.

En büyük hayalim; 78 milyon gönlü sevgi hamuru ile harmanlanmış insanımızın her birinin “TRIATLON” dendiğinde; GÜÇ DAYANIKLILIK ve İRADENİN bir araya gelerek sınırlarını zorlayan, yılmadan, usanmadan, pes etmeden mücadele eden sporcularımızı, gözlerinin önüne getirebilmeleridir.

Triatlon’da en büyük hedefin yarışı tamamlayabilecek çelik gibi bir vücut ile birlikte, düşen rakibe el uzatma inceliğini gösterebilen, insani değerleri ön plana çıkaran yardımlaşma, dayanışma, başarı;  kısacası insana değer katan özellikler yer alır.

Kurumsallaşma yolunda; Sporcu, Antrenör, Kulüp ve Federasyon camiamız, TRIATLON un birlikte yükselen gücü olacak. Triatlon sporunu ülkemizde en iyi temsil eden, sorunlarını çözüme ulaştıran, hizmet kalitesi dünya standartlarına ulaşmış bir camia olacağız. Olumsuza odaklanmadık. Değişim ve dönüşümün öncüleri haline geldik. Bütün ülkeye triatletlerin neleri başarabildiğini göstereceğiz. Hem camiamız, hem ülkemiz, hem de milletimiz kazanacak.

Önümüzü engin görüş kabiliyeti ile aydınlatması için yol gösterici olarak kalbimize yazdığımız; önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün bir sözü var. “DİNLENMEMEK üzere yola çıkanlar asla yorulmazlar”
Bizler bugün TRIATLON sporunun Türk Milletinin sevgi damarlarında; özgür taylar gibi koşmaya başlamaları adına; dinlenmemek üzere yola çıkma iradesini göstermiş bulunuyoruz.

Camiamızın ve destekçilerimizin her bir ferdini canı gönülden selamlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.
Unutmayalım ki; BAŞARI bir varış noktası değil, YOLCULUKTUR.

İsa Tamer Çelik
Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı