Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Hamdi Güneş, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’i makamında ziyaret etti. Ziyarette 15-16 Ekim tarihlerinde Alanya’da yapılacak 26.Uluslararası Triatlon Avrupa Kupası Final yarışmaları için fikir alışverişinde bulunuldu, protokol imzalandı.

Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Hamdi Güneş, Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven ve Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’i makamlarında ziyaret etti. Federasyon Başkanı Güneş, 15-16 Ekim tarihlerinde ulusal ve uluslararası düzeylerde Alanya’da yapılacak olan triatlon yarışmaları ile ilgili bilgi verdi. Güneş; 15 -16 Ekim tarihlerinde Alanya’da Elitler Avrupa Kupası Finali, Gençler Avrupa Kupası, Aquatlon Türkiye Şampiyonası Finali ile Olimpik ve Sprint Yaş Grupları yarışlarının yapılacağını söyledi.

Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıverdi, aynı zamanda Alanya’da gerçekleştirilecek Avrupa Triatlon Federasyonu Yönetim Kurulu toplantısında Başkan ve Yönetim Kurulunu misafir etmekten mutluluk duyacaklarını dile getirdi.

YÜCEL: “SPORUN BAŞKENTİ OLMA YOLUNDA ÖNEMLİ BİR ORGANİZASYONA DAHA EV SAHİPLİĞİ YAPACAĞIZ”

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya’nın spor organizasyonları ve sporcular için önemli bir konuma sahip olduğunu söyledi. Başkan Yücel; “Sporun başkenti olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Her yıl onlarca önemli organizasyon Alanya’da yapılıyor. Bu önemli organizasyonlardan bir tanesi de triatlon yarışmaları. Hem ulusal hem de uluslararası ölçekte zorlu ve eğlenceli bir parkura sahibiz. Triatlon müsabakasında yarışacak bütün sporcuları Alanya’mıza davet ediyor ve başarılar diliyorum.” dedi.

GÜNEŞ: “ALANYA’DA YAPILACAK OLAN AVRUPA ŞAMPİYONASI FİNALİ ÇOK ÖNEMLİ”

Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Hamdi Güneş, Başkan Yücel’e organizasyon hakkında bilgi verirken şunları kaydetti; “15-16 Ekim Avrupa Kupa Finali burada olacak. Yaş Gurupları ve Avrupa Kupa Finali de Alanya’da yapılacak. Avrupa Kupası’nda kupa ayaklarına katılan ancak final müsabakasına katılmayan sporcuların puanları tescil olmuyor. Bu anlamla önemli bir yarış olacak ve buna bağlı olarak katılımın iyi olmasını bekliyoruz. Avrupa Federasyonu’nun resmi sitesinde yarışlar ile ilgili bilgiler yayınlanarak, tüm sporcular Alanya’ya davet edildi”

Daha sonra Başkan Yücel ile Federasyonu, yarışlarla ilgili protokolü imzaladı.