Haftasonunda Romanya’ da koşulacak olan ETU Balkan Triatlon Şampiyonası’ na triatlon milli takımımız yıldız, genç ve elit kategorilerinde 18 sporcu ile katılıyor. Genel Sekreter Ömer Faruk Gümrah’ ın milli takım kafile başkanlığını yaptığı ekibe Teknik Koordinatör Adrea Gabba ve Milli Takım Antrenörü Zülfü Karabulut da eşlik diyor.
Milli takım kafilesi geçtiğimiz gün İstanbul’ dan Romanya’ ya hareket etti.  Ali Mutlu, İpek Öztosun, Esra Nur Gökçek, Gültigin Er, Kutluhan Konuk, Arda Tümer, İlayda Kara, Buse Aygün, Oktay Arıkan, Hüseyin Hallaç, Elif Polat, Enes Kızılcık, Kıvanç Şahinkaya, Muzaffer Gür, Bilge Ece Seyhan,  Sarah Alara Işkın, Görkem Sıla Korkmaz ve Yasin Polat’ ın bulunduğu kafile Olimp’ e ulaştı. Elit milli Yunus Schomburg ve Gabba da kendi ülkelerinden Olimp’ a  giderek milli takım kafilesi ile buluştular. Kafilede bulunan Ece Bakıcı’ nın doktor muaynesi sonrasında yarışmaya uygun olmadığına dair rapor verilmesi ile kadrodan çıkartıldı.
ETU puanın verecek olan ve bu yüzden önem derecesi yüksek olan Balkan Şampiyonası’ na iyi hazırlanan millilerimizin çok sayıda madalya ile ülkemize dönmesi beklenmektedir.
Uluslararası Teknik Delegemiz Mustafa Şirin ilk defa birincil sorumlu olarak teknik delegelik yapacak olması ülkemiz adına ayrı bir gurur kaynağı olan yarışlarda hem sporcularımıza hem de Mustafa Şirin’ e başarılar dileriz.
Hazırlayan: Alpay AKHUN

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın.
Lütfen isminizi girin