Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı İsa Tamer Çelik ve Başkan Vekili Nihat Çelikkollu; Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürü Sayın Mehmet Baykan ve Genel Müdür Yardımcısı Sayın Murat Kocakaya ile 28 Mart 2017 günü Ankara’da bir araya gelerek, Triatlonu görüştüler.
Ankara 29 Mart 2017 / Türkiye Triatlon Federasyonu Heyeti federasyonumuz ile ilgili bütçe ve projeler konuları ile triatlon alanında gerçekleşen gelişmeleri görüşmek üzere; 28 Mart 2017 tarihinde Genel Müdürlük Merkezinde Spor Genel Müdürü Sayın Mehmet Baykan ve Genel Müdür Yardımcısı Sayın Murat Kocakaya ile bir araya geldiler.

Türkiye Triatlon Federasyonu 2017 yılı bütçesi ve federasyon proje ekibi tarafından triatlonun Türkiye’de yeniden yapılanması ve olimpiyat hedefleri doğrultusunda planlanması konuları detaylı bir şekilde masaya yatırıldı.
Federasyon proje ekibi tarafından 10 yaş altı gruptan başlamak üzere, hedef olimpiyat katılımlı Elit Gruba sporcu yetiştirmek, ikili kariyer planlaması ve teknik alt yapısının oluşturulmasına yönelik federasyon projesi beğeni kazandı.
Federasyon Başkanı İsa Tamer Çelik: “ 28 Mart 2017 günü Ankara’da Türkiye Triatlon Federasyonu adına büyük önem verdiğimiz bir toplantı gerçekleştirdik. Öncelikle 2017 yılı bütçesi ile ilgili karşılıklı mutabakata vardığımız hususların icra aşamasına gelmesinden büyük memnuniyet duyduk. Proje ekibimiz sporcularımızın hedeflerini büyütmeleri adına çok önemli bir proje hazırladılar. Bu projemizi Bakanlık yetkililerine sunmanın heyecanını yaşıyoruz. Heyecanımızın ana sebebi bu projenin triatlon sporunun Ülkemizde gelişimi için büyük çabalar hazırlayan bizleri gelecek adına mutlu kılması ve sporcularımızın olimpiyat hedeflerine büyük katkı yapma olasılığıdır. Öncelikle Türk Sporunun gelişimine büyük destek veren Spor Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Baykan’a ve olimpiyat yolunda daima yanımızda duran Genel Müdür Yardımcısı Sayın Murat Kocakaya’ya teşekkür ediyor ve şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın.
Lütfen isminizi girin