Türkiye Triatlon Federasyonu tarafından düzenlenen ve 2017 takvimindeki ilk yarışma olan Marmaris Duatlonu sona erdi. Marmaris Duatlonu’na, ilk gün 32 kulüp, 338 sporcu katılım sağlarken Pazar günü yapılan Halk Duatlonu; halkın katılımı ile 4-5 Mart 2017 tarihlerinde gerçekleştirildi.

Ankara 06 Mart 2017 / Elit ve Genç kategorisindeki sporcular 5 kilometre koşup, 20 kilometre bisiklet sürüp, ardından 2,5 kilometre yeniden koşarak en iyi olmaya çalıştılar. Yıldız sporcularımız ise dereceye girmek için 2,5 kilometre koşup, 10 kilometre bisiklet sürüp, ardından 1250 metre yeniden koşarak performans sergilediler. Yarışmalara Pazar günü yaş gurupları ve Halk Duatlonu şeklinde devam edildi.

Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı İsa Tamer Çelik, Basın Mensuplarına yaptığı açıklamada, Duatlon yarışı ile Marmaris’te sezonun açılışını yapmış olduklarını söyledi. Marmaris’te çok keyifli ve güzel yarışların olduğunu dile getiren Çelik, Marmaris Belediyesi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile birlikte el ele vererek sezona güzel bir başlangıç yaptıklarını vurguladı.
Çelik, vatandaşları Triatlon yapmaya davet ederken, “Marmaris Duatlonu seneye daha iyi olacak. Seneye burada Triatlon yapmayı hedefliyoruz. Çünkü deniz çok güzel. Marmaris’in denizinden faydalanacağız. Nisan ayında yaparsak Triatlonu hayata geçiririz. Plaj ve deniz mükemmel. Marmaris spor için yaratılmış.” dedi. Federasyon Başkanı İsa Tamer Çelik Triatlona katkılarından dolayı : “Gençlik ve Spor Bakanımıza ve Spor Genel Müdürümüze teşekkür ederim.” dedi.
Marmaris Kaymakamlığı, Marmaris Belediyesi, Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü yarışmaların sorunsuz şekilde gerçekleşmesi adına büyük katkı verdiler. Dereceye giren sporcular madalyalarını düzenlenen madalya törenleri ile aldılar.

Triatlon06.03.2017_Basın_Bülteni_PDF_indir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın.
Lütfen isminizi girin