24-25 Nisan 2010
Yarışma Statüsü   Ulusal Müsabaka
 Yeri  Kütahya
Yarışma Sonuçları İçin Tıklayınız
YARIŞMA TERTİP KURULU
Halil KILIÇOĞLU Tertip Kurulu Başkanı
Sadık ÖLÇEN Kütahya Gençlik Spor İl Müdürü
Murat CENGİZ Yönetim Kurulu Üyesi
Aydoğan ULAŞ Merkez Hakem Kurulu Başkanı
Mehmet ULAŞ Teknik Kurul Başkanı
Ramazan ASLANDAŞ Organizasyon Kurul Üyesi
Esat EROĞLU Organizasyon Kurul Üyesi
Ömer KESKİN İl Temsilcisi
 1. MÜSABAKA KATILIM ŞARTLARI
  1. Yarışmaya katılacak tüm sporcuların lisanslarının 2010 yılı vizesi yapılmış olacaktır.
  2. Ekip ve kafile listelerinin 19 Nisan 2010 günü saat 16:30’a kadar Federasyonumuzun Ankara bürosuna ( 0 312 309 25 77 nolu faksa) ulaştırılması gerekmektedir. Yapılan bildirimlerde faksın alınıp alınmadığının teyidinin yapılması gerekir.
  3. Ferdi sporcular ve kulüpler İl Müdürlüklerinden onaylı ekip listelerinin asıllarını teknik toplantıda yarışma tertip kurulana teslim edeceklerdir. Teslim etmeyenler yarışmaya alınmayacaktır.
  4. Teknik toplantı 24 Nisan 2010 Cumartesi günü saat 18:00de, Hakem toplantısı da Teknik toplantıyı takiben yapılacaktır.
  5. Müsabakanın açılış töreni 25 Nisan 2010 Pazar günü saat 09:30 da yarışma mahallinde tüm sporcuların ve idarecilerin katılımı ile yapılacak olup, kulüp sporcuları törene kulüp formalarıyla katılmak zorundadırlar.
  6. Kulüpler ve ferdi sporcular yarışlara yarış ekipmanlarını kendi imkanlarıyla getirecekler, nakliye için Federasyonca herhangi bir ödeme yapılmayacaktır. Elinde Federasyon tarafından kullanımlarına tahsis edilmiş malzeme bulunan sporcu ve kulüplerin bu malzemeleri yarış mahalline getirmek zorundadır. Bu tip malzemeler tüm sporcu ve kulüplerin ortak kullanımına açık olacaktır.
  7. Yarışmalar Masterler, Büyük Erkek-Bayan, Genç Erkek-Bayan, Yıldız Erkek-Bayanlar kategorilerinde sprint mesafelerde yapılacaktır.
   1. Yıldızlar kategorisinde; 1995-1996-1997 doğum tarihli sporcular,
   2. Gençler kategorisinde; 1991-1992-1993-1994 doğumlu sporcular,
   3. Büyükler kategorisinde; 1990 ve daha aşağı doğum tarihli sporcular, yarışabileceklerdir. Her sporcu kendi yaş kategorisinde yarışacaklardır.
  8. İller yarışlara katılıp katılmayacaklarını Federasyonun 0 312 309 25 77 nolu faksına bildireceklerdir.
  9. Yarışlar Türkiye Triatlon Federasyonu ve Uluslar arası Triatlon Birliği’nin (ITU) yarışma kurallarına ( Yönergesi) göre yapılacaktır.
 2. İTİRAZLAR:
  Kulüpler itirazlarını; 100,00 TL itiraz bedeli yatırdıktan sonra yazılı olarak Teknik Kurula yapacaklardır. İtiraz bedeli tutanakla Federasyon mutemedine elden ödenecektir. İtirazın haklı görülmesi halinde ödenen ücret ilgiliye iade edilecektir. Aksi halde Federasyonun hesabına gelir kaydedilecektir.
 3. ÖDÜLLER:
  1. Kategorilerinde ilk 3 dereceye giren sporculara ferdi madalya verilecektir.
  2. Ödül törenine bütün kulüp idarecileri ve sporcuları katılmak zorundadır. Katılmayan kulüp idareci ve sporcuları hakkında disiplin cezası uygulanacaktır.
 4. MALİ KONULAR:
  Federasyonumuz GSGM harcırah yönetmeliklerine göre yarışmalarda dereceye giren ilk 5 sporcuya ve yarışmalara katılan tüm takımların 1 idareci veya 1 antrenörüne harcırah ödemesi yapacaktır.
  Dereceye giremeyen sporcuların harcırahları İl Müdürlüklerince ödenebilir.
 5. GÜVENLİK:
  1. Her yarışmacı uygunluğu (ITU) tarafından belirlenen kurumlarca onaylanmış kask takmalı, kaliteli materyalden yapıldığını garanti eden markalı malzemeler kullanmalıdırlar.Tüm yarış malzeme ve ekipmanları çok iyi durumda olmalı, el yapımı koruyucu kaska müsaade edilmeyecektir.
  2. Herhangi bir şekilde yarışmacı emniyet tedbirlerini hiçe sayarak yarışmaya başladığı takdirde, meydana gelebilecek kaza, hasar ve benzeri olaylarda yarışma tertip kurulu sorumlu değildir.
  3. Yarışmaların bisiklet ve koşu parkurlarını emniyet ve sağlık tedbirleri KÜTAHYA VALİLİĞİ ve Kütahya Gençlik Spor İl Müdürlüğünce alınacaktır.
 6. DİĞER KONULAR:
  1. Yarışmalarda görev yapacak hakemlerin izin yazıları bağlı oldukları İl Müdürlüklerince alınacaktır.
  2. Yarışmaya katılacak kulüp sporcularının izin yazıları bağlı oldukları İl Müdürlüklerince alınacaktır.
  3. Yarışma programı Teknik Toplantıda belirlenecektir. Belirtilen
  4. Bu bültende yeri olmayan konularda ilgili olarak karar verme yetkisi Federasyonca görevlendirilmiş olan YARIŞMA TERTİP KURULU’ na aittir.

   Tüm kulüplere, hakemlere ve sporculara başarılar dilerim

.

Hamdi GÜNEŞ
Federasyon Başkanı

YARIŞMA İÇİN YAPILAN BAŞVURULAR
(2017 – 2017)
Sıra BIB No Adı Soyadı D. Yılı Ülke Kulup Lisans No
102007Ferdi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın.
Lütfen isminizi girin