11-12 Ekim tarihleri arasında Türkiye Duatlon Şampiyonası final yarışı Konya’ da koşulacak. İlki Mart ayında İzmir, Çiğli’ de koşulan duatlon şampiyonası yarışının ikinci ve final ayağı Konya’ da gerçekleşiyor. Geçtiğimiz Çarşamba günü kayıtları kapanan Konya Duatlon Şampiyonası’ na haberin yayın tarihine kadar olan süreçte toplam 91 atlet kayıt yaptırmış bulunuyor. Geç kayıt olacak sporcularla birlikte toplam 100 katılımcının duatlon yarışında start alması bekleniyor.

Yıldız genç, elit, aday elit ve yaş gruplarına açık olan yarışlar, yıldızlarda 2.5km koşu- 10.2km bisiklet-1.25 koşu şeklide kısa sprint mesafe olurken diğer kategorilerin tümünde 5km koşu-20.4km bisiklet-2.5km koşu sprint mesafe olarak gerçekleştirilecek. Dualton yarışları, Konya Belediyesi raylı sistem çalışmaları nedeniyle geçtiğimiz yılki parkurda gerçekleştirilmesi mümkün olmadığı için bu yılki yarış parkuru şehir merkezine yakın Şefik Can Caddesi olarak belirlendi. Parkur, Konya Bisiklet yarışlarının da yapıldığı parkur olarak da bilinmekte.

Aynı haftasonunda Konya’ da Küçükler Türkiye Aquatlon Şampiyonası’ nın sondan bir önceki ayağı da koşulacak. Kütahya, Balıkesir ve Eğirdir’ den sonra Konya’ da dördüncü ayağı koşulacak olan aqualton yarışının final yarışı ise 1-2 Kasım tarihleri arasında Denizli’ de gerçekleştirilecek. Kurallar gereği, 2002-2003 ila 2004-2005 doğumlu katılımcılara açık olan aquatlon yarışları ise 2002-2003 doğumlular için 250m yüzme-1250m koşu, 2004-2005 doğumlular için 100m yüzme-600m koşu mesafelerinde gerçekleşecek. Aquatlon yarışları  şehir merkezindeki GSİM’ nin stadyumunda bulunan havuzda gerçekleştirilecek.

Duatlon yarışının madalya töreni saat 13:30’ da duatlon yarışı bitiş bölgesinde yapılacak. Aquatlon yarışları ödül töreni ise aquatlon yarışı bitiş bölgesinde gerçekleştirildikten hemen sonra aynı yerde Duatlon Türkiye Şampiyonası Kupa töreni ile yarışlar son bulacak.

Fotoğraf: İbrahim AKARTUNA- Cyclingtr.com

Hazırlayan: Alpay AKHUN

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın.
Lütfen isminizi girin