Geçtiğimiz günlerde ilk kez koşulacak olan Avrupa Oyunlarının tanıtımı yapmak amacıyla Portekiz Milli Olimpiyat Komitesi tarafından desteklenen ilginç bir girişim başlatıldı. Bu girişim, 53 yaşındaki Jorge Cristovao’ nun İspanya, Fransa, İtalya, Yunanistan, Türkiye ve Gürcistan üzerinden gerçekleştireceği seyahatler şeklinde farklı bir etkinlik. Cristovao’ nun bu girişimi medya ve çeşitli ülkelerin sporcuları tarafından ilgi görmesi ve desteklenmesi bekleniyor.
Bildiğiniz gibi Haziran ayından ilk kez gerçekleştirilecek olan Bakü 2015 Avrupa Oyunları’ na az bir zaman kaldı. Bu oyunların tanıtımlarından biri de önümüzdeki günlerde Madrid-İspanya’da “Lisbon 2 Bakü” adlı bir etkinlikle yapılacak. ‘’Lisbon 2 Bakü’’ etkinliği, 62 gün sürecek olan 7000 km’lik bir yolculuğu içermekte. Bu yolculuk boyunca Milli Olimpiyat Komiteleri ve ilgili diğer tüm noktalar Portekizli Bisikletçi tarafından ziyaret edilecek. Bu etkinliğin amacı Avrupa genelinde Bakü 2015 1. Avrupa Oyunları için farkındalığını arttırmak ve Batı’dan Doğu’ya doğru seyahat ederek Avrupa’nın tamamını birleştirmek..
Jorge Cristovao’ nun 14 Nisan’da Madrid’de yapılan İspanya Milli Olimpiyat Komitesinde yapılan tanıtımının ardından etkinlik start almış oldu. Cristovao ve beraberindeki Duarte Reis’in tanıtım macerasını yakından takip etmek ve desteklemek için kendilerine Duarte Reis: 00351917587682 veya 00351938013715 no’ lu telefonlardan ulaşabilirsiniz. 15 Nisan sabahı yola çıkan Cristovao’ nun seyahat detaylarını merak edenler, bisikletçiyi www.lisboa2baku.com dan takip edebilirler.
Hazırlayan: Alpay AKHUN

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın.
Lütfen isminizi girin