Sayfayı Yazdır
4.Kuşadası Triatlon Şampiyonası sona erdi..
18.01
2010
Türkiye Triatlon Federasyonu’nca düzenlenen 4. Kuşadası Triatlon Türkiye Şampiyonası Kuşadası yat limanında gerçekleştirildi. Aynı zamanda Türk Milli Takımı’nın da belirleneceği yarışmalara 40’a yakın ilden 125 sporcu katıldı.

Kuşadası Yat Limanından Kuşadası Kaymakamı Mustafa Esen ile birlikte ilk startı veren Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Hamdi Güneş, tüm sporculara başarı dilerken, yılın bu son yarışmasında dereceye giren sporculardan milli takımın oluşturulacağını ve bu ekbin 24-25 ekim tarihlerinde Alanya’da yapılacak Uluslararası Avrupa Şampiyonasında Türkiye’yi temsil edeceğini söyledi.
4 ayrı kategoride yapılan yarışmaların ilki Yıldız Bayanlar ve Yıldız Erkekler arasında gerçekleştirildi.  Yıldız Bayanlarda  3 takımdan takımdan 7 sporcu, erkeklerde ise 3 takımdan 21 sporcu mücadele etti. Bu iki dalda şu sonuçlar alındı:

Yıldız Bayanlar
1. Aylin Akyay  Geliboluspor 00.43.52
2. İlkay Polat  Gelibolspor 00.45.43
3. Yağmur Aydoğan Geliboluspor 00.47.13
Takım Sıtralaması
1. Geliboluspor 02.16.48
2. Alanyaspor  02.32.57


Yıldız Erkekler
1. Sabri Öge   Balıkesir Gençlikspor  00.38.10
2. Sarp Öncü  Balıkesir Gençlikspor  00.38.33
3. İlker Kirlioğlu Balıkesir Gençlikspor  00.39.04
Takım Sıtralaması
1. Balıkesir Gençlikspor  01.55.47
2. İzmir Yüzme İhtitasas (İYTİK)  02.04.58
3. Balıkesir Belediyespor  02.06.09
4. Altay    02.18.16

Büyük bayanlarda İzmir ilk üçte..
12 sporcunun katıldığı Büyük Bayanlar kategorisinde ilk iki dereceyi İzmir Yüzme İhtitasas (İYTİK) ekibinin sporcuları kazandı. Sonuçlar şöyle:

Büyük Bayanlar
1. Çiğdem Gülgeç   İzmir Yüzme İhtisas (İYTİK)   01.25.11
2. Berrak Mutlu  İzmir Yüzme İhtisas (İYTİK)   01.25.51
3. Sema Doğa Çapanoğlu Göztepe     01.26.59

Takım Sıralaması
1. İzmir Yüzme İhtisas (İYTİK)     04.48.30

Genç Erkekler
1. Samet Büyükzöngür   Geliboluspor   01.11.14
2. Onur Calp   İzmir Yüzme İhtisas (İYTİK)  01.12.20
3. Mertcan Yılmaz   Alanya Belediyespor  01.12.26

Takım Sıralaması
1. İzmir Yüzme İhtisas (İYTİK)     03.47.09
2. Göztepe       04.00.26

Masterler
1. Cemal Şevket   Tüfekçispor (KKTC)   01.22.16
2- Kerem Ömer Ertan   Ataspor   01.22.48
3.Abdülselam Çalkan   Telekom   01.29.00

Takım Sıralaması
1. Göztepe       04.54.14
2. Göztepe       04.00.26

Büyük Erkekler
1. Duygun Yurteri   Olimpik Akademi   01.08.23
2- Mert Onaran   İYTİK    01.08.57
3. Zülfü Karabulut   Delta    01.10.35

Takım Sıralaması
1. İstanbul Denizgücü      03.44.13
2. İYTİK                             03.50.28
3. Tüfekçispor                  03.56.38
4. Babaeskispor              04.27.44

Triatlon Türkiye Şampiyonası ödül töreni ile sona erdi.

2787
Kez Okundu
Haber Galerisi
2010 Yılı İçinde Yayınlanan Haberlerimiz
Ödeme
  • BAŞKANIMIZIN GENEL KURULDA YAPTIĞI KONUŞMA
  • ITU BASKANI Marisol CASADO'dan MEKTUP
  • ETU BAŞKANI RENATO BERTRANDI’den MEKTUP
YAZARLARIMIZ
BAŞKANDAN
İsa Tamer ÇELİK
KISA LİNKLER
İLETİŞİM
Türkiye Triatlon Federasyon Başkanlığı
Gazi Mustafa Kemal Bulvarı N:31 K:5 D:10
Maltepe/ANKARA
Tel   : + 90 312 309 25 70
Faks : + 90 312 309 25 77