Sayfayı Yazdır
ALANYA İTU AVRUPA KUPASI SONA ERDİ
24.10
2010

BÜYÜK ERKEKLERDE BELÇİKALI, BAYANLARDA HOLLANDALI BİRİNCİ

 

Türkiye Triatlon Federasyonu’nun faaliyet programında yer alan, Alanya Belediyesi işbirliği ile gerçekleştirilen Uluslararası ITU Triatlon Avrupa kupası müsabakaları Alanya’da yapıldı. Alanya’nın triatlon’da 20 yılı da kutlandı. 23 ülkeden 400’e yakın sporcunun katıldığı müsabakalarda Rus sporcular başarılı oldu. Türk Milli Takımının da yer aldığı müsabakalarda sporcularımız birincilik başarısı gösteremedi. Yarışmalarda ilk üç dereceye girenlere toplan 24 bin Euro ödül dağıtıldı.

 

Triatlon müsabakalarında gençler; 750 metre yüzme, 20 kilometre bisikler ve 10  kilometre koşarken, büyükler de 1500 metre koşunun ardından 40 kilometre bisikletle yarışıp, son turda 10 kilometre koşu gerçekleştirdiler.

Sabah saat 08.00’de yaş gruplarını müsabakaları ile başlayan Avrupa Kupası’nda alınan sonuçlar ve sporcuların toplam dereceleri şöyle:

 

YAŞ GRUPLARI

 

YAŞ GRUPLARI  ERKEKLERGENEL KLASMAN

 

1. Andrıy Yastrebov                Ukrayna                      1.52.59

2. Vladimir Sheykjin                Rus                              1.53.57

3. Roman Krivosheev              Rus                              1.54.56

 

Toplam 123 sporcunun katıldığı bu grupta Türk ekibinden Onur Calp 9., Fırat Dizman 11.,Özhan Kırmızı 13., Mert Yılmaz 14. ve Merdan Çayır 19. oldu

 

20- 29 YAŞ ERKEKLER

 

1. Vladimir Sheykin                 Rus                              1.53.57

2. Aleksei Bryklev                   Rus                              1.56.35

3. Sergey Krasovskiy              Rus                              1.57.59

 

41 kişinin katıldığı bu dalda Onur Calp 5., Özhan Kırmızı 6., Mert Yılmaz 7., Mardan Çayır 8., İnsel Üstünel 9. oldular

 

30-39 YAŞ ERKEKLER

 

1. Roman Krivosheev              Rus                              1.54.56

2. Rudolof Cogan                    Çek                             1.58.41

3. Fırat Dizman                        Türk                            2.01.11

 

38 sporcunun yarışmayı tamamladığı bu grupta Nuri Acar 8., İbrahim Taş 9. Kutluhan ÖZKUNT ise 11. oldular

 

40-49 YAŞ ERKEKLER

1. Andrıy Yastrebov                Ukrayna                      1.52.59

2. Sercey Pavlov                     Rus                              1.58.42

3. İgor Aydeev                        Rus                              2.00.08

 

30 Sporcunun katıldığı bu grupta Türk takımından Can Günay 9.,  Kerem Ömer Erten 10.,

 Oldular

 

50-59 YAŞ ERKEKLER

 

1. İskamndar Shakhov                         Rus                  2.01.56

2. Aleksandre Kurov                           Rus                  2.04.20

3. Richard De Haan                             Hollanda          2.08.10

 

15 sporcunun katıldığı bu yarışta Ayhan Tama 10. oldu

 

60+ YAŞ ERKEKLER

 

1. Henk Knol                                      Hollanda          2.13.16

2. Shakhmatov Anatoly                       Rus                  2.14.24

3. Sergey Porvatov                              Rus                  2.23.09

 

YAŞ GRUPLARI BAYANLAR GENEL KLASMAN

 

1. Katherina Akimova                         Rus                  2.13.50

2. Olga Rubinsk                                  Rus                  2.15.07

2. Bahar Saygılı                                   Türkiye            2.21.48

 

 

20-29 YAŞ BAYANLAR

1. Katherina Akimova                         Rus                  2.13.50

2. Bahar Saygılı                                   Türkiye            2.21.48

3. Fadime Kaçar                                 Türkiye            20.28 56

 

Bu grupta Türk takımından Bilge Ergin 5., Seher Kocatepe de 6. oldu

 

40-49 YAŞ BAYANLAR

 

1. Olga Rubinsk                                  Rus                  2.15.07

 

 

GENÇ ERKEKLER

 

1. Andrey Brukhankov                         Rus                  0.54.48

2. Anton Kozlov                                  Rus                  0.55.40

3. Lukas Koçar                                   Çek                 0.56.04

 

45 Sporcunun katıldığı bu dalda, Türk takımından en iyi dereceyi Sabri Öge 29. olarak yaptı.

 

GENÇ BAYANLAR

 

1. Anastasia Protasenya                       Rus                  1.03.31

2. Elena Danilova                                Rus                  1.04.07

3. Zusanna Ratkowska                        Polonya           1.04.18

 

25 sporcunun katıldığı bu dalda beş sporcumuzdan biri olan Balkan Şampiyonu Ceren Orhanlı ancak 17. olabildi

 

ELİT BAYANLAR:

 

1. Lachel Kramer                                Hollanda          1.54.42

2.Maria Czesnik                                  Polonya           1.55.33

3. Katie İngram                                   İngiltere            1.56.24

 

32 sporcunun katıldığı bu dalda hiçbir sporcumuz yarışı tamamlayamadı. Bu nedenle Berrak Mutlu, Çiğdem Gülgeç ve Emel Yıldırım diskalifiye oldular.

 

ELİT ERKEKLER

 

1. Bart Aernouts                                  Belçika 1.43.29

2. Andres D’aquino                             İtalya               1.43.32

3. Svyatoslav Tsvetkov                        Ukrayna           1.43.39

 

57 sporcunun katıldığı bu dalda Türk ekbinden en iyi dereceyi 45 . olan Duygun Yurteri elde etti.

3281
Kez Okundu
Haber Galerisi
2010 Yılı İçinde Yayınlanan Haberlerimiz
Ödeme
  • BAŞKANIMIZIN GENEL KURULDA YAPTIĞI KONUŞMA
  • ITU BASKANI Marisol CASADO'dan MEKTUP
  • ETU BAŞKANI RENATO BERTRANDI’den MEKTUP
YAZARLARIMIZ
BAŞKANDAN
İsa Tamer ÇELİK
KISA LİNKLER
İLETİŞİM
Türkiye Triatlon Federasyon Başkanlığı
Gazi Mustafa Kemal Bulvarı N:31 K:5 D:10
Maltepe/ANKARA
Tel   : + 90 312 309 25 70
Faks : + 90 312 309 25 77