Sayfayı Yazdır
KUŞADASI TRİATLON TÜRKİYE ŞAMPİYONASI HEYECANI
03.10
2010

Türkiye Triatlon Federasyonu 2010 yılı faaliyet programında yerlan ve ulusal son yarışma olan Kuşadası Triatlonu halkın ve turistlerin yoğun ilgisi ile başladı. Yıldız Erkekler ve Bayanlar, Genç erkekler ve bayanlar, büyük erkekler ve bayanlarla masterler kategorilerinde gerçekleştirilen be büyük heryecan içinde geçen Kuşadaısı Triatlonuna 20 spor kulübünden 152 sporcu katıldı.

Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Hamdi Güneş, Uluslararası Alanya Triatlonu öncesinde sezonun son yarışması olan Kuşadası Triatlon Türkiye Şampiyonasına katılımın çok iyi olduğunu, bunun da triatlon sporuna gösterilen ilginin arttığının işareti olarak gördüklerini söyledi. Yarışmanın gerçekleşmesinde büyük destek gördükleri Kuşadası belediyesine teşekkür eden Güneş, bu turnuvadan başlayarak yarışmaları bitiren her sporcuya bundan sonra birer anı madalyası vereceklerini söyledi.

Kuşadası Triatlonu’nda ilk kez bu yıl 30. kuruluş yıldönümü kutlayan Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından her dalda ilk üç dereceye giren sporculara birer altın armağan edildi.

 

YILDIZLAR

 

Yıldız erkekler ve kızlar yarışı saat 10.00’da Kuşadası Belediye Başkan Vekili Ahmet Kireç’in startı ile başladı. Yıldız Erkeklerde 21, yıldız bayanlarda 10 sporcunun katıldığı yarışlarda sporcuların yüzme, bisiklet ve koşuda elde ettikleri toplam derece ve ilk üçe girenler şöyle:

 

Yıldız Bayanlar:

1. Yağmur Aydoğan                Geliboluspor                00.41.47

2. İlkay Polat                           Geliboluspor                00.42.49

3.Yelbesu Büyükzöngür           Geliboluspor                00.43.52

 TAKIM

1. Gelibolspor                          02.08 28

 

Yıldız Erkekler:

1. Ali Altan                              Altay                           00.36.22

2.Hikmet Dirik             Altay                           00.36.36

3. Orçun Yılmaz                      Geliboluspor                00.36.53

 

TAKIM:

1. Geliboluspor                        01.52.54

2. Altay                                   01.54.15

 

GENÇLER

 

Genç bayanlarda 12, genç erkeklerde 29 sporcunun katıldığı bu kategoride sporcuların yüzme, bisiklet ve koşuda elde ettikleri toplam derece ve ilk üçe girenler şöyle:

 

Genç Bayanlar:

1. Ebru Doğan                         Geliboluspor                01.19.01

2. Ümran Aslan                       Alanya Belediyespor    01.19.20

3.Aylin Akyay              Geliboluspor                01.21.07

 TAKIM

1. Gelibolspor                          04.08.09

 

Genç Erkekler:

1. Samet Büyükzöngür Geliboluspor                01.09.57

2. Sabri Öge                            Balıkesir Gençlik          01.11.56

3. Sarp Öncü                           Balıkesir Gençlik          01.13.49

 

TAKIM:

1. Balıkesir Gençlikspor           03.43.28

2. Geliboluspor                        03.44.19

3. Göztepe                              04.23.34

 

MASTERLER

15 sporcunun katıldığı masterler yarışında da şu sonuçlar alındı:

 

Masterler

1. Abdüsselam Çalkan Sakarya Telekom         01.23.26

2. Niyazi Uğur             Deniz Kuvvetleri          01.24.20

3. Hasan işnilen                        Göztepe                       01.29.04

 

TAKIM

1. Göztepe                              04.38.31

 

BÜYÜKLER

 

Turnuvanın son yarışı olan Büyükler Kategorinin bayanlar dalında  8, erkeklerde de 50 yarışmacı katıldı.

 

İlk üç dereceyi paylaşanlar ise şöyle:

 

Büyük Bayanlar:

1. Çiğdem Gülgeç                    Altayspor                     01.20.07

2. Berrak Mutlu                       İYTİK                         01.21.35

3. Fadime Kaçar                     Alanya Belediye           01.28.06

 

Büyük Erkekler

1.Zülküf Karabulut                   Atlantik Eğitim  01.06.35

2. Onur Calp                           Altay                           01.08.09

3. Bahadır Tama                      Aliağa                          01.08.37

 

 

Yarışmaların sonunda branşlarında ilk üç dereceye giren sporcularla, tgakımlara törenle madalya ve kupaları verildi.

3026
Kez Okundu
Haber Galerisi
2010 Yılı İçinde Yayınlanan Haberlerimiz
Ödeme
  • BAŞKANIMIZIN GENEL KURULDA YAPTIĞI KONUŞMA
  • ITU BASKANI Marisol CASADO'dan MEKTUP
  • ETU BAŞKANI RENATO BERTRANDI’den MEKTUP
YAZARLARIMIZ
BAŞKANDAN
İsa Tamer ÇELİK
KISA LİNKLER
İLETİŞİM
Türkiye Triatlon Federasyon Başkanlığı
Gazi Mustafa Kemal Bulvarı N:31 K:5 D:10
Maltepe/ANKARA
Tel   : + 90 312 309 25 70
Faks : + 90 312 309 25 77