Sayfayı Yazdır
8. EĞİRİDİR TRİATLON MÜSABAKALARI
01.08
2010

Hava sıcaklığının 40 dereceyi bulunduğu Eğirdir’de bu yıl sekizincisi gerçekleştirilen Eğirdir Triatlon Müsabakaları başarı ile gerçekleştirildi.Müsabakaların ilk startını Isparta Valisi Ali Haydar Öner verirken, açılışa Isparta Milletvekilleri Sadi Bilgiç, Haydar Kemal  Kurt ve Sait Dilek ile Eğiridir Dağ Komando Okulu Komutanı Tümgeneral Abdullah Barutçu, Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Hamdi Güneş ve Yönetim Kurulu üyeleri, Eğirdir Kaymakamı Halil Serdar Cevheroğlu,  Eğirdir Belediye Başkanı Osman Nuri Özmeral ile kalabalık bir halk topluluğu katıldı.

 

Teknik Toplantı

 

Müsabakalar öncesi düzenlenen teknik toplantıda Eğiridir müsabakalarının bu yıl neden uluslar arası olmadığı gündeme geldi. Federasyon başkanı Hamdi Güneş, Uluslararası Federasyonunun, Eğirdir’in havalimanına uzak olması nedeniyle uluslararası kategoriden çıkardığına dikkat çekerek, “Bu yıl Ekim ayında Alanya’da düzenlenecek uluslararası müsabakalara Uluslararası Federasyon Yönetim Kurulu da katılacak.Bu toplantıda Eğirdir’in yeniden uluslararası kimliğine kavuşması için çaba harcayacağız” dedi.

 

Eğiridir Belediye Başkanı Osman Nuri Özmeral’de Eğiridir Triatlonunun uluslar arası olması konusunda her türlü girişimi yapacaklarını ve fedakarlık yapmaya hazır olduklarını da söyledi

 

8. Eğiridir Triatlon Müsabakalarına 18 ilden takım ve ferdi olarak 130 sporcu katıldı. Yarışmalar Uluslarası olmamasına rağmen KKTC Tüfekçispor takımı müsabakalara Büyükler Kategorisinde 3 sporcu ile katıldı.

Yarışlar Yıldızlar bayan ve erkek, gençler bayan ve erkek, büyükler bayan ve erkek ve masterle dallarında gedrçekleştirildi.

 

Yıldız Erkek ve Bayanlar

30 sporcunun katıldığı ilk müsabakalar karşık olarak yıldıoz erkek ve bayanlar arasında yapıldı. saat 10.00  Eğirdir Limanındaki ilk startı Vali Ali Haydar Öner, eşi Saadet Şen Öner’le birlikte verdi.

 

Bu Müsabakalarda şı sonuçlar alındı:

 

Yıldız Erkekler

 

1. Ali Mutlu             Geliboluspor             34.12.

2. Hikmet Dirik         Altay                      34.26

3. Orçun Yılmaz        Gelibolspor              34.48

 

Yıldız Bayanlar

1. İlkay Polat          Geliboluspor            38.44

2. Yağmur Aydoğan  Geliboluspor            39.32

3. Yelbesu Büyükzöngür Gelibolspor         40.22

8. Eğirdir Triatlon yarışları öğleden sonraki yarışmalarla tamamlandı. Aşırı sıcağa rağmen yarışmacıların çok başarılı bir performans sergilediği yarışmalarda branşlarda su sonuçlar alındı:

 

Genç bayanlar: (Yüzme : 750 metre Bisiklet: 20 km Koşu: 5 km)

1.Ceren Orhanlı                 Balıkesir belediye      01.11.59

2. Ümran Aslan                  Alanya belediye        01.17.00

3. Ece Bakıcı                     Altay                       01.18.43

 

Takım:

1. Geliboluspor                                               04.04.54

2. Altay                                                         04.09.44

 

Genç erkekler: (Yüzme : 750 metre Bisiklet: 20 km Koşu: 5 km)

1. Samet Büyükzöngür        Gelibolu                  01.05.44

2. Sabri Öge                     Balıkesir Gençlik        01.06.51

3. Efe Uğur                       Alanya belediye        01.07.32

 

Takım:

1. Balıkesir Gençlik Spor                                   03.72.12

2. Gelibolspor                                                 03.37.25

3. Göztepe                                                     03.42.01

 

Büyük Erkekler: (Yüzme: 1500 mt  Bisiklet: 40 km Koşu: 10 km)

1. Kemal Çobanyıldız           Ankara Karagücü      02.10.11

2. Zülfü Karabulut              Atlantik Eğitim         02.10.12

3. Duygun Yurteri              Enka Spor Kulübü     02.11.03

 

Takım:

1. Ankara Karagücü                                        06.54.48

2. Atlantik Eğitim                                           07.01.38

 

Büyük Bayanlar: (Yüzme: 1500 mt  Bisiklet: 40 km Koşu: 10 km)

 

1. Çiğdem Gülgeç               Altay                     02.32.50

2. Berrak Mutlu                  İYTİK                     02.33.37

3. Emel Yıldırım                  Alanya Belediyespor  02.48.15     

 

Masterler: Büyük Erkekler: (Yüzme: 1500 mt  Bisiklet: 40 km Koşu: 10 km)

1. Kerem Ömer Erten          Bakırköy Ataspor      02.32.01

2. Abdülselam Çalkan Sakarya Telekom      02.44.50

3. Selami Aksoy                 İYTİK                     02.46.07

 

Takım:

1. Göztepe                                                   08.50.25

 

3512
Kez Okundu
Haber Galerisi
2010 Yılı İçinde Yayınlanan Haberlerimiz
Ödeme
  • BAŞKANIMIZIN GENEL KURULDA YAPTIĞI KONUŞMA
  • ITU BASKANI Marisol CASADO'dan MEKTUP
  • ETU BAŞKANI RENATO BERTRANDI’den MEKTUP
YAZARLARIMIZ
BAŞKANDAN
İsa Tamer ÇELİK
KISA LİNKLER
İLETİŞİM
Türkiye Triatlon Federasyon Başkanlığı
Gazi Mustafa Kemal Bulvarı N:31 K:5 D:10
Maltepe/ANKARA
Tel   : + 90 312 309 25 70
Faks : + 90 312 309 25 77