Sayfayı Yazdır
TRİATLON LİGİ KUŞADASI TRİATLONU İLE SONA ERDİ.
07.10
2013

Türkiye Triatlon Federasyonu'nun 2013-2014 sezonu ligi Spor Toto Kuşadası yarışları ile sona erdi. Toplam 261 sporcunun katıldığı Kuşadası Triatlon yarışlarında Elit erkeklerde Altay'dan Altay Oygüç, Elit Bayanlarda da Balıkesir Çelmak'dan Ece Bakıcı birinci oldu. Ligin sona ermesi nedeniyle ferdi ve takım halinde Türkiye Şampiyonasının sonuçları da belli oldu.

 

 

Kuşadası iskelesinde halkın ve turistleri büyük ilgi gösterdiği yarışların ilk startı yıldız bayan ve erkeklerle saat 10.00'da veriidi. 750 metre yüzmenin ardından, 10 kilometre pedal çeviren ve 5 kilometre de koşan  35 sporcunun katıldığı yıldız erkeklerde ilk üç dereceyi paylaşan sporcular şöyle:

1. Oğuzhan Çakır               Balıkesir Gençlik       00 37 51       2000 Puan

2. Mücahit Onay                Balıkesir Belediye      00 37 53       1999 puan

3. Ata Yahşi                      Atatürk İlköğretim Ok.00.38.27       1982 puan

 

8 bayanın katıldığı yıldız bayanlarda ise şu sonuçlar alındı:

 

1. İlayda Kara                   Balıkesir Gençlik       00 41 02       2000 puan

2. Damla Alkım Ölmez        Alanya Doğaspor      00 42 09       1966 puan

3. İrem Ceren Akan           Gelibolu Yıldız           00 44 06       1908 puan

 

Yarışlar Saat 10.30'da yaiş grupları startı ile devam etti. Sporcular yaş gruplarında olimpik mesafe olan 1500 metre yüzmenin ardından 40 km bisiklete binip, 10 kilometre de koştular.   Toplam 153 sporcunun katıldığı 20 ila 65 yaş arasında yaş gruplarının katıldığı ve yöre halkı ile turistlerin büyük ilgi gösterdiği yaş gruplarında alınan sonuçlar şöyle oldu:

 

20+ Bayanlar

 

1.İpek Onaran                   Spil Su Sporları       01 25 33       4000 Puan

2. Emine Uluçay                Tüfekçispor             01 26 15       3979 puan

3. Ümran Arslan                Alanya Doğaspor      01.30 16       3858 puan

 

20+ Erkekler

 

1. Duygun Yurteri              Enkaspor                01 12 54       4000 puan

2. Mustafa Şirin                 Alanya Doğaspor     01 13 06       3994 puan

3. Kemal Elektrikçi             Tüfekçispor             01 16 32       3891 puan

 

30+ Bayanlar

 

1. Begüm Özüekren           Ferdi                      01 31 48       4000 puan

2. Çağla Pole                    Rivaspor                 01 49 07       3480 puan

3. Göksu Tugay                 Ferdi                      01 50 55       3426 puan

 

30+ Erkekler

 

1. Fırat Dizman                 Babaeskispor           01 12 56       4000 puan

2. Soner Oralkasım            Antalya Triatlon        01 15 20       3928 puan

3. Fatih Buzgan                 Mavi Karga             01 18 50       3823 puan

 

40+ Bayanlar

 

1. Ayşin Özer Başkır           Babaeskispor           01 36 06       4000 Puan

2. Nur Ayyıldız                  Ferdi                      01 37 46       3950 puan

3. Ayşe Yasemin Yıldırım     Ferdi                      01 43 34       3776 puan

 

40+ Erkekler

 

1. Utkuer  Yaşar                Ferdi                      01 17 06       4000 puan

2. Ateş Berna                   Babaeskispor           01 19 19       3933 puan

3. Eyüp Yazıcı                   Sakarya Telekom     01 19 37       3924 puan

 

50+ Bayanlar

 

1. Canan Oyman               Babaeskispor           01 50 07       4000 puan

2. Nermin Fenmen             ODTÜ Spor              02 01 14       3666 puan

 

50+ Erkekler

 

1. Alikemal Güner              Hiraspor                 01 24 03       4000 puan

2. Martin bernhard             Alanya Doğaspor      01 24 56       3973 puan    

3. Hasan İşbilen                 Göztepe                 01 28 15       3874 puan

 

 

60+ Erkekler

 

1. Yılmaz Kahraman           Pamukspor             01 35 56       4000 Puan

2. Ali Bıdı                         Antalya Triatlon        02 13 34       2871 puan

3. Sabri Çam                    Antalya Triatlon        02 48 28       1824 puan            

 

 

Ardından yapılan Gençler kategorisi  kıran kırana bir mücadeleye sahne oldu. 750 metre yüzmenin ardından, 10 kilometre pedal çeviren ve 5 kilometre de koşan  37 sporcunun katıldığı genç erkeklerde ilk üç dereceyi paylaşan sporcular şunlar:

 

1. Ali Atlan                       Altayspor                01 05 54       2000 puan

2. Sabri Öge                     Balıkesir Gençlik       01 07 30       1952 puan

3. Erol Can Yaraş               Alanya Doğaspor      01 09 08       1903 puan

 

8 sporcunun katıldığı genç bayanlarda ise alınan sonuçlar şöyle:

 

1. Melis Acar                     Alanya Doğaspor      01 21 02       2000 puan

2. İpek Öztosun                 AltaySpor               01 24 20       1901 puan

3. Tuğçe Karakaya             Antalya Triatlon        01 26 31       1835 puan

 

Yarışlar Saat 14.00'de elitler  startı ile devam etti. Yarışa elit erkeklerde 14,  elit bayanlarda da 6 sporcu katıldı. Yarışlarda ilk üç dereceyi şu sporcular paylaştı:

 

 

 

Elit Bayanlar

 

1. Ece Bakıcı                     Balıkesir Çelmak      01 16 21       6000 puan

2. Berrak Irmak                Balıkesir Çelmak      01 16 44       5988 puan

3. Bahar Ertürk                 İstanbul Triatlon       01 18 41       5930 puan

 

 

 

 

Elit Erkekler

 

1. Altay Oygüç                   Altayspor                01 08 24       6000 puan

2. Nuri Acar                      Antalya Triatlon        01 08 26       5999 puan

3. Melih İ. Gücüyener         Balıkesir Işıkspor      01 06 57       5983 puan

 

Kuşadası yarışları ödül töreni ile sona erdi.  Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Hamdi Güneş ödül töreninden önce destekleri nedeniyle Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy, Belediye Başkanı M. Esat Altıngün, Emniyet Müdürü Mustafa Topal ve Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Canan Güner Temiztürk'e  birer plaket verdi. Törene katılan protokol ilk üç dereceyi paylaşan sporculara madalyalarını verdi.

3773
Kez Okundu
Haber Galerisi
2013 Yılı İçinde Yayınlanan Haberlerimiz
Ödeme
  • BAŞKANIMIZIN GENEL KURULDA YAPTIĞI KONUŞMA
  • ITU BASKANI Marisol CASADO'dan MEKTUP
  • ETU BAŞKANI RENATO BERTRANDI’den MEKTUP
YAZARLARIMIZ
BAŞKANDAN
İsa Tamer ÇELİK
KISA LİNKLER
İLETİŞİM
Türkiye Triatlon Federasyon Başkanlığı
Gazi Mustafa Kemal Bulvarı N:31 K:5 D:10
Maltepe/ANKARA
Tel   : + 90 312 309 25 70
Faks : + 90 312 309 25 77