Sayfayı Yazdır
DEMİR ADAMLAR İZNİK GÖLÜNÜN DEV DALGALARINA KARŞI
30.06
2013
Bu yıl ilk kez düzenlenen İznik Triatlonu'na 167 Triatlet katıldı.

Türkiye'nın dördüncü büyük gölü İznik'de, Türkiye Triatlon Federasyonu 2013 yılı faaliyet programında yer alan ve bu yıl ilk kez düzenlenen Triatlon yarışlarına 167 triatlet katıldı. Lodosla birlikte dev dalgaların oluştuğu İznik gölünde demir adamlar dev dalgalarla mücadele ederek yarışı tamamladılar.  Genç Bayanlarda Altay Spor Kulubünden İpek öztosun, Genç Erkeklerde de Alanya Doğaspor'dan Emirhan Altıntaş birinci oldu. Yarışmaya 4 de yabancı sporcu katılfı.

Türkiye Triatlon Federasyonu, İznik Kaymakamlığı ve İznik Belediyesi'nin katkıları ile düzenlenen triatlon yarışlarınsa yıldız erkeklerde 28, yıldız bayanlarda 6, genç bayanlarda 5, genç erkeklerde 26 ve yaş gruplarında da 68 erkek ve bayan sporcunun katıldığı yarışlara İzmnikliler ve İznik'de tatil yapan yerli ve yabancı turistler ilgi gösterdi.

Sabah saat 09.30'da yıldız erkekler ve bayanlar startını İznik Kaymakamı Nurettin Kekillioğlu, Yenişehir Kaymakamı ve Federasyon Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Yılmaz, Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Hamdi Güneş, İznik ve Ticaret Sanayi Odası Başkanı Mahmut Dede birlikte verdi.

Yarı split mesafe olan 375 metre yüzme, 10 kilometre bisiklet ve 2,5 kilometre koşu yaparak yarışı tamamlayan yıldız erkek ve yıldız bayanlarda ilk üç dereceyi şu sporcular paylaştı:

 

Yıldız Erkekler:

1. Mücahit Onay                              Balıkesir Belediyespor                 00.37.06               2000puan

2. Berhan Öncü                                Balıkesir  Gençlikspor                   00.37.12               1997 puan

3. Oğuzhan Çakır                             Balıkesir Gençlikspor                    00.37.37               1984 puan

 

 

Yıldız Bayanlar

 

1. İlayda Kara                                  Balıkesir Gençlikspor                    00.40.28               2000 puan

2. Damla Alkım Ölmez                  Alanya Doğaspor                            00.41.34               1967 Puan

3. Elif Polat                                     Ferdi                                                   00.43.29               1909 puan

 

 

750 metre yüzme, 20 kilometre bisiklet ve 10 kilometre koşudan oluşan yaş gruplarında alınan sonuçlar da şöyle :

 

+20 bayanlar

 

1. İpek Onaran                                 Spil Su Sporları                                  01.26.58

2. Ünran Aslan                                 Alanya Doğaspor                               01.28.16

3. Virgine Aslan                                Ferdi                                                    01.30.43

 

20+ Erkekler

 

1. Duygun Yurteri                           Enkaspor                                            01.18.36

2. Halil Kılıç                                        Ferdi                                                    01.19.13

3. Ali Öner                                         Feerdi                                                 01.19.39

 

+30 Bayanlar

 

1. Yonca Ender Sekmen                 Ferdi                                                    01.42.56

2. G.Deniz Salpar                            Ferdi                                                    01.58.13

 

+30 Bayanlar

 

1. Merdan Çayır                               Bakırköy Ataspor                            01.15.31

2. Fatih Buzgan                                Mavi Kargaspor                                               01.22.15

3. A.Özgür Aksaman                      Esk. Türk Telekom                          01.22.48

 

+40 Erkekler

 

1. Ateş Berna                                    Babaeskispor                                   01.18.54

2. Jose Tavares                                Ferdi                                                    01.29.42

3. Kemal Karaer                              Babaeskispor                                   01.30.19

 

+50 bayanlar

 

1. Nihan Özpağda                             İstanbul Triatlon                             02.01.27

 

+50 Erkekler                                     

 

1. Mehmet Mazlum Özpağda         Maratonist                                        001.4149

 

+60 Erkekler

 

1. Halil Tuna                                      Ferdi                                                    01.44.13

 

Genç  Bayanlar

 

1. İpek Öztosun                                 Altay                                                    01.17.42

2. Melis Acar                                     Alanyadoğaspor                              01.2131

3. Pelin Ayverdi                                 Balıkesir Belediye                          01.24.39

 

Genç Erkekler

 

1. Emirhan Altıntaş                        Alanya Doğaspor                            01.12.55

2. Kubilay Bal                                   Altay                                                    01.13.16

3. Efecan Seçkin                              Alanya belediye                                             01.18.42

 

Yarışlar sonunda başarılı sporculara ödülleri törenle verildi.

 

4014
Kez Okundu
Haber Galerisi
2013 Yılı İçinde Yayınlanan Haberlerimiz
Ödeme
  • BAŞKANIMIZIN GENEL KURULDA YAPTIĞI KONUŞMA
  • ITU BASKANI Marisol CASADO'dan MEKTUP
  • ETU BAŞKANI RENATO BERTRANDI’den MEKTUP
YAZARLARIMIZ
BAŞKANDAN
İsa Tamer ÇELİK
KISA LİNKLER
İLETİŞİM
Türkiye Triatlon Federasyon Başkanlığı
Gazi Mustafa Kemal Bulvarı N:31 K:5 D:10
Maltepe/ANKARA
Tel   : + 90 312 309 25 70
Faks : + 90 312 309 25 77