Sayfayı Yazdır
GENÇ ERKEKLERDE FRANSIZ DORİAN, ELİT ERKEKLERDE RUS İVAN ŞAMPİYON
16.06
2013

Türkiye'nin ilk kez ev sahipliği yaptığı Triatlon ETU Avrupa Şampiyonası Alanya'da devam ediyor. Şampiyonanın ikinci günü split mesafe yaş grupları ile başladı. Yarışı başarı ile tamamlayan 85 yaşındaki Belçikalı Leon D'erbee, şampiyonanın maskotu oldu. Genç  erkekler yarışında, İngiliz rakiplerini geride bırakan Fransız triatlet Dorian Coninx, 60 sporcunun katıldığı elit erkeklerde ise Rus İvan Vasillev Avrupa Şampiyonu oldu.

Yaş gruplarında ilk start sabah saat 07.00'de verildi. Yaş gruplarında 20 yaşından 85 yaşına kadar triatletin bulunduğu yarışlara toplam 600 sporcu katıldı.

85 yaşında bir delikanlı

Şampiyonaya katılmak için Belçika'dan gelen emekli muhasebeci 85 yaşındaki Leon D'erbee, 750 metre yüzme, 20 kilometre bisiklet ve 5 kilometre yarış etaplarını toplam 1 saat 59 dakika 57 saniyede tamamlayarak ikinci oldu.  Gençlik yıllarından beri spor yaptığını söyleyen Leon D'erbee, sporu bırakmak niyetinde olmadığını belirterek, ''20 yıldır triatlon yapıyorum

Yarışlarda alınan sonuçlar şöyle:

16-19 yaş erkekler (Katılım 16)

1. Alastair Rogers              İngiltere                 0.58.22

2. Kleran Hill                     İngiltere                 0.58.26

3. Nicholas Haworth           İngiltere                 0.58.43

 

20-24 yaş Erkekler (Katılım : 18)

 

1. Simon Frederiksen                   Danimarka              0.56.57

2. Samuel Woods              İngiltere                 0.57.49

3. Callum Roberts              İngiltere                 0.58.08

 

25-29 yaş erkekler  (katılım 18 )

 

1. Jason Moore                           İngiltere                 0.57.17

2. Andrew Jakeman           İngiltere                 0.58.22

3. Vilian Cristofe Garcia                İspanya                           0.58.47

 

30-34 Yaş Erkekler (Katılım: 21 )

 

1. James Wilson                İngiltere                 0.56.38

2. Thomas Vinkelmann                 Almanya                 0.56.54

3. Scott Wardman             İngiltere                 0.58.03

 

35-39 yaş Erkekler (Katılım 23)            

 

1. Jony Mclean                           İngiltere                 0.58.40

2. Robert Osborne             İngiltere                 0.58.59

3. GavinChatterton             İngiltere                 0.59.03

 

 

 

                           

40-44 Yaş Erkekler (Katılım: 30)

1. Alan Cole                      İngiltere                 1.00.17

2. Andriyan Khristorov                 Rusya                    1.01.37

3. Nick Grimer                            İngiltere                 1.02.51

 

35-49 yaş erkekler (Katılım:31)

 

1. Steve Mckeown             İngiltere                 1.00.16

2. Oleksandr Bilous            Ukrayna                 1.00.31

3. David Johnston              İngiltere                 1.00.34

 

50-54 yaş erkekler Katılım: 28

 

1. Gavin Sword                           İngiltere                 1.03.53

2. Steven Wigglesworth                İngiltere                 1.04.20

3. Lavrence Shafier           İngiltere                 1.05.20

 

55-59 Yaş Erkekler (Katılım: 27)

 

1. Ralf Learkann                Almanya                 1.03.03

2. Michel Darras                Fransa                   1.04.01

3. Peter Zoller                            Almanya                 1.04.15

 

60-64 Yaş Erkekler (Katılım: 27)

 

1. Grou Rene                    Fransa                   1.10.29

2. Keith Bate                    İngiltere                 1.10.49

3. Ted Hamilton                 İngiltere                 1.13.42

 

 

65-69 Yaş Erkekler ( Katılım: 19)

 

1. Dieter Waller                          Almanya                 1.06.24

2. Michael Smalwood          İngiltere                 1.10.35

3. Helmut Schimmer          Almanya                 1.13.43

 

70-74 Yaş Erkekler Katılm: 6

 

1. Tony Walker                           İngiltere                 1.22.20

2. Barry Johnson               İngiltere                 1.26.43

3. George Vargha              İngiltere                 1.27.11

 

75-79 Yaş Erkekler  (Katılım: 2)

 

1. Voris Krillov                            Rusya                    1.33.49

2. Aado Liblingman             Estonya                           1.59.00

 

 

 

 

 

80 +Yaş Erkekler (Katılım:3)

 

1. Avner Arad                            İsrail                      1:42:25

2. Leon D'Erbee                          Belçika                            1:59:57

3. Lev Dobrov                            Rusya                    2:36:45

 

20-24 Yaş Bayanlar (Katılım: 13)

 

1. Heather Sellars              İngiltere                 1:02:04

2. Sophie Edge                           İngiltere                 1:07:40

3. Gemma Scott                İngiltere                 1:08:08

 

25-29 Yaş Bayanlar (Katılım: 12)

 

1. Samantha Anderson                 İngiltere                 1:05:36

2. Natalie Batey                          İngiltere                 1:05:50

3. Emilie Darras                          Fransa                   1:06:36

 

30-34 Yaş Bayanlar ( Katılım:16)

 

1.Becky Scholfield             İngiltere                 1:05:31

2. Nathalie Darras             Fransa                             1:06:36

3. Diana Adams                          İngiltere                 1:08:01

 

35-39 Yaş Bayanlar (Katılım: 20)

 

1. Helen Russel                           İngiltere                 1:03:36

2. Trish Deykin                           İngiltere                 1:03:49

3. Elizabeth Bullivant                    İngiltere                 1:04:24

 

40-44 Yaş Bayanlar (Katılım: 14)

 

1. Rachel Bown                           İngiltere                 1:07:37

2. Julia James                            İngiltere                 1:07:39

3. Mihaela Furlong             İngiltere                 1:08:18

 

45-49 Yaş Bayanlar ( Katılım: 20)

 

1. Jacqui Phillips                İngiltere                 1:05:56

2.Anke Lakies                   Almanya                 1:06:19

3. Sarah Kerswell              İngiltere                 1:07:19

 

50-54 Yaş Bayanlar (Katılım: 11)

 

1. Jane Saunders               İngiltere                 1:11:06

2. Kath Blakey                   İngiltere                 1:12:07

3. Claire Bloom                  İngiltere                 1:13:45

 

 

55-59 Yaş Bayanlar (Katılım: 16)

 

1. Joyce Mark                    İngiltere                 1:09:14

2.Jane Bell                        İngiltere                 1:12:59

3. Pamela Dutton               İngiltere                 1:15:48

 

60-64 Yaş Bayanlar ( Katılım: 7)

1. Julia Hector                  İngiltere                 1:15:59

2. Wendy Read                 İngiltere                 1:18:17

3. Elaine Schott                 İngiltere                 1:24:20

 

65-69 Yaş Bayanlar (Katılım: 3)

 

1.Georgina Jennings           İngiltere                 1:24:16

2. Anne Fish                     İngiltere                 1:30:48

3. Sybil Davinson               İngiltere                 1:42:52

 

70-74 Yaş Baynlar (Katılım: 3)

 

1. Carol Klick                    İngiltere                 1:32:07

2. Peggy Crome                İngiltere                 1:40:00

3. Jane Askey                   İngiltere                 1:48:55

 

 

Açık Yarışlar

 

20-29 Yaş Bayanlar

 

1. Ceren Orhanlı                Türkiye                    1:14:57

2. Sedef Özçelik                 Türkiye                   1.15.34

 

30-39 Yaş Bayanlar

 

1. Meral Hofmann              Türkiye                    1:26:38

2. Sedef Salıngan Şahin      Türkiye                   1:42:31

 

40-49 Yaş Bayanlar

 

1. Galya Molinas                Türkiye                            1:40:24

2. Zisan Ersöz                    Türkiye                            1:40:54

 

16-19 Yaş Erkekler

 

1. Kutluhan Konuk             Türkiye                            1:03:04

2. Erol Can Yaraş               Türkiye                            1:04:19

3. Furkan İlhan Altıntaş      Türkiye                            1:24:57

 

20-29 Yaş Erkekler

 

1. Muhammet Onay           Türkiye                            1.01.07

2. Kemal Çobanyıldızı         Türkiye                            1.08.17

3. Özhan Kırmızı                Türkiye                            1.09.23

 

30-39 Yaş Erkekler

 

1. Bo Sporso Thygesen        Türkiye                            1:13:49

2. Ulaş Önol                       Türkiye                            1:22:33

3. Türkün Celep                  Türkiye                            1:26.33

 

 

 

40-49 Yaş Erkekler

 

1. Ufuk Biriz                       Türkiye                            1:13:51

2. Hayri Gökhan Alpman     Türkiye                            1:23:21

3. Doionisios Andriolatos     Yunanistan                       1:23:31

 

60-69 Yaş Erkekler

 

1. Sergei Porvatov               Rusya                    1:18:44

2. Ludwig Rothenbucher      Almanya                 1:19:53

3. Alexsander Zelenov         Rusya                    1:42:25

 

GENÇ ERKEKLER

 

Saat 12.00'de verilen genç erkekler startına 79 sporcu katıldı. Çok çekişmeli geçen yarışlar sonunda Genç  erkekler yarışında, İngiliz rakiplerini geride bırakan Fransız triatlet Dorian Coninx Avrupa Şampiyonu oldu.

Bu dalda ilk üç dereceyi şu sporcular kazandı:

 

1. Dorian Coninx                Fransa                   0.52.40

2. Raphael Montoya           Fransa                   0.52.59

3. Marc Austin                   İngiltere                 0.53.05

 

 

Elit Erkekler

 

60 sporcunun katıldığı elit erkekler yarışı kıran kırana geçti. Yarışta ilk üç sırayı şu sporcular paylaştı:

 

1. İvan Vasiliev                  Rusya                    1.42.09

2. Alexsandro Fabian          İtalya                     1.42.16

3. Mario Mola                     İspanya                  1.42.22

 

Yarışlar sonrası dereceye giren sporculara törenle ödülleri verildi.

2998
Kez Okundu
Haber Galerisi
2013 Yılı İçinde Yayınlanan Haberlerimiz
Ödeme
  • BAŞKANIMIZIN GENEL KURULDA YAPTIĞI KONUŞMA
  • ITU BASKANI Marisol CASADO'dan MEKTUP
  • ETU BAŞKANI RENATO BERTRANDI’den MEKTUP
YAZARLARIMIZ
BAŞKANDAN
İsa Tamer ÇELİK
KISA LİNKLER
İLETİŞİM
Türkiye Triatlon Federasyon Başkanlığı
Gazi Mustafa Kemal Bulvarı N:31 K:5 D:10
Maltepe/ANKARA
Tel   : + 90 312 309 25 70
Faks : + 90 312 309 25 77