Sayfayı Yazdır
YALOVA TRİATLONU'NA REKOR KATILIM
02.06
2013

Türkiye Triatlon Federasyonu'nun 2013 faaliyet programında yer alan ve bu yıl 3. cüsü gerçekleştirilen Yalova Triatlon Şampiyonasına 300 sporcu katıldı. Halkın da yoğun ilgi gösterdiği, zaman zaman da yağmur altında mücadele eden demir Adamların  Yalova mücadelesinde elit erkeklerde Fatik Azrak , elit bayanlarda da  Ceren Orhanlı  birinci oldu.

Yalova limanı yanında gerçekleştirilen yarışlar sabah saat 09.30'da 22 sporcunun katıldığı yıldız erkekler  startı ile başladı. Startı Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal, Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Hamdi Güneş ve Yönetim Kurulu üyeleri ile Yalova Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cengiz Mete verdi.  Yarışmaya şehir dışında olduğu için katılamayan Yalova'nın bayan Valisi Esengül Civelek sporculara başarı dileklerini iletti.

Yıldız Erkeklerde ilk üç dereceyi şu sporcular paylaştı:

1. Oğuzhan Çakır               Balıkesir Gençlik Spor          00.31.40

2.Mücahit Onay                 Balıkesir Belediye               00.32.32      

3. Sehan Öncü                  Balıkesir Gençlik Spor          00.33.09      

 

Takım Sıralaması

1. Atlantik Eğitim               İstanbul                           5447

 

 

Ardından 8 sporcunun katıldığı yıldız bayanlarda ise alınan sonuçlar şöyle:

 

1. İlayda Kara                   Balıkersir Gençlik Spo          00.35.05      

2. Sinem Özdil                   Antalya Tri.atlon Spor Kuluübü       00.36.13      

3. Damla Alkım Ölmez        Alanya Doğaspor Kl.           00.36.31      

 

Yıldız erkekler ve bayanlarda sporcular yarı siplit mesafe koştular. 375 metre yüzen yıldızlar, 5 kilometre bisiklete binerek, 2,5 kilometre koşarak yarışı tamamladılar.

 

 

Yaş Grupları ile gençler ve elitlerde ise split mesafe uygulandı. Buna göre 750 metre yüzen sporcular, 10 kilometre bisikletin ardından, 5 kilometre koştular. 

32 sporcunun katıldfığı genç erkeklerde ilk üç dereceyi şu sporcular paylaştı:

 

1. Sabri Öğe                     Balıkesir Gençlik Spor          00.59.05      

2. Ali Atlan                       Altayspor                         00.59.31

3. Kutluhan Konuk            Balıkıesir Belediye               01.00.27

 

10 sporcunıun katıldığı genç bayanlarda ise alınan sonuçlar şöyle:

 

1. İpek Öztosun                Altayspor                         01.10.49

2. Melis Acar                     Alanya Doğaspor                01.11.11

3. Tuğçe Karakaya             Antalya Triatlon                 01.11.16

 

32 sporcunun katılım sağladığı yaş gruplarının ilk ayağı olan +20 erkekler yarışında şu sonuçlar alındı:

 

1. Duygun Yurteri              Enkaspor                          01.03.00      

2. Gürsel Yazar                  KKG                                 01.07.21

3. Yunus Emre Dere            Sakaryaelekom                           01. 08.55     

 

Diğer yaş gruplarında ise alınan sonuçlar şöyle:

 

+ 20 Bayanlar (11 sporcu katıldı)

 

1. İpek Onaran                   Spil Su Sporları                           01.13.20

2. Emel Yıldırım                  Alanya Belediye                 01.17.14

3. Mehtap Demircioğlu         Sakarya Telekom               01.19.15

 

+30 Bayanlar(14 sporcu katıldı)

 

1. Neval Yaşar                   Maratonist                        01.21.55

2. Meral Hoffman               İzmir Gençlik ve Spor          01.27.48

3. Elif Kılavuz                    Ferdi                               01.29.41

 

+30 Erkekler (59 Sporuc Katıldı)

 

1. Fırat Dizman                  Babaeskispor                     01.04.21

2. Soner Oralkasım             Antalya Triatlon Kulübü                01. 06.01

3. Kutluhan Özkunt            Mavi Karga                       01.07.41

 

 

+40 Erkekler (53 sporcu katıldı)

 

1. Hakan Ulaş                   Deniz Kuvv Gücü                01.06.54

2. Utkuer Yaşar                 Ferdi                               01.10.09

3. Ateş Berna                    Babaeskispor Kulübü           01.10.17

 

+ 40 bayanlar: (5 sporcu katıldı)

 

 

1. Ayşin Özer Başkır           Babaeskispor                     01.25.56

2. Ayşe Yasemin Yıldırım     Ferdi                               01.28.28

3. Zeynep Atasever            Babaeski                          01.44.42

 

+50 Erkekler (18 Sporcu Katıldı)

 

1. Ali kemal Güner              Diraspor                           01.14.31

2. Martin Bernhart              Alanya Doğaspor                01.15.39

3. Hakan Sayar                  Maratonist                        01.16.06

 

+50 Bayanlar (3 sporcu katıldı)

 

1. Hediye Tama                   Aliağa                              01.40.09

2. Meliha Nilhan Özpağada    İstanbul Triatlon                01.49.08

 

+ 60 Erkekler

 

1. Sabri Çam                     Antalya Triatlon                 02.16.23

 

Elit Erkekler: (16 sporcu katıldı)

 

1. Fatih Azrak                     Balıkesir Çelmak Spor          00.59.13

2. Melik İlker Gücüyener      Balkıkesir Işıkspor               01.00.04

3. Zülfü Karabulut               Atlantik                                     01.00.15

 

Elit Bayanlar (3 Sporcu katıldı)

 

1. Ceren Orhanlı                Balıkesir Belediyespor          01.14.07

2. Berrak Irmak                 Balıkesir Çelmak                 01.14.20

3. Sedef Özçelik                 Ferdi                               01.15.22

 

 

 

Yarışlar Saat 15.30'da düzenlenen ödül töreni ile sona erdi. Ödül törenine Vali Esengül Civelek, Belediye Başkanı Yakup Koçal, Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Hamdi Güneş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cengiz Mete ve diğer il yöneticileri katıldı.

4291
Kez Okundu
Haber Galerisi
2013 Yılı İçinde Yayınlanan Haberlerimiz
Ödeme
  • BAŞKANIMIZIN GENEL KURULDA YAPTIĞI KONUŞMA
  • ITU BASKANI Marisol CASADO'dan MEKTUP
  • ETU BAŞKANI RENATO BERTRANDI’den MEKTUP
YAZARLARIMIZ
BAŞKANDAN
İsa Tamer ÇELİK
KISA LİNKLER
İLETİŞİM
Türkiye Triatlon Federasyon Başkanlığı
Gazi Mustafa Kemal Bulvarı N:31 K:5 D:10
Maltepe/ANKARA
Tel   : + 90 312 309 25 70
Faks : + 90 312 309 25 77