Sayfayı Yazdır
DEMİR ADAMLAR KÜTAHYA'DA RÜZGARA KARŞI YARIŞTI
13.05
2013

Türkiye Triatlon Federasyonu'nun 2013 yılı faaliyet programında yeralan ve bu yıl ikincisi gerçekleştirilen Kütahya Triatlonunda demir adamlar aşırı rüzgara karşı mücadele etti.  Türkiye'nin çeşitli illerinden toplan 171 triatletin katıldığı yarışlarda elit bayanlarda  Ece Bakıcı, elit erkeklerde de Fatih Azrak birinci, oldular.

Dumlupınar Üniversitesi Yüzme Havuzunda saat 14.00'de genç erkekler startı verildi. Açılışa Dumlupınar Üniversitesi'ni temsilen Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Yaşar Çepici, Gençlik ve Spor Hizmetleri İ;l Müdürü Sadık Ölçen, Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı hamdi Güneş ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

29 sporcunun katıldığı genç  erkekler havuzda 750 metre yüzdükten sonra kampüs içinde 20 kilometre bisiklet le tur atıp, 5 kilometre de koştular. Ara vermeksizin gerçekleştirilen üç spor dalında  ''Demir Adam'' adı verilen triatletler zaman zaman yağmur ve zaman zaman da şiddetini artıran rüzgarla mücadele ettiler.

Genç Erkeklerde ilk üç dereceyi şu sporcular paylaştı:

1. Ali Atllan                 Altay                    01.06.57       2000 Puan

2. Ali Mutlu                  Balıkesir Işıkspor       01.07.21       1988 Puan

3. Kutluhan Konuk             Balıkesir Belediye       01.09.43       1917 puan

 

Takım Sıralaması

1. Balıkesir Belediyespor      Toplan Puan : 5606

2. Altayspor                                 5492

3. Alanya Doğasporları                       5270

 

 

8 triatletin katıldığı genç bayanlarda ise alınan sonuçlar şöyle:

1. İpek Öztosun                    Altay                       01.19.41                 2000 Puan

2. Tuğçe Karakaya                Antalya Triatlon        01.21.10                 1955 puan

3. Yelbesu Büyünzongür        Altay                       01.24.11                 1865

 

Takım Sıralaması

1. Altay                           Toplan Puan : 5452

 

 

Saat 15.00'de verilen startla elit erkekler ve ardından elit bayanlar yarışlarına geçildi. 14 sporcunun katıldığı elit erkeklerde ilk üç dereceyi paylaşan sporcular şunlar:

1. Fatih Azrak                      Balıkesir Çelmak        01.07.40                 6000 Puan

2. Zülfü karabulut                Atlantik Eğitim           O1.08.30                5975

3. Melih Ülker

Gücüyener                          Balıkesir Işıkspor        01.09.07                 5956

 

 

3 sporcunun katıldığı  elit bayanlarda ise katılımcılar dereceleri şöyle paylaştılar:

1. Ece Bakıcı                      Balıkesir Çelmak        01.16.12                 6000 Puan

2. Berrak Mutlu                  Balıkesir Çelmak        01.17.43                 5955

3. Ceren Orhanlı                Balıkesir Belediye       01.21.55                 5829

 

Yaş Grupları:

 

+20 Bayanlar

1. İpek Onaran                   Spin Su Sporları                 01.32.24

2. Mehtap Demircioğlu        Sakarya Telekomspor          01.35.44

3. Seher Kocatepe              Balıkesir Çelmak                 01.42.25

 

 

+20 Erkekler

1. Mustafa Şirim                Alanya Doğaspor      01.14.29

2. Ali Öner                        KK Gücü                 01.18.21

3. Yalçın Girgin                  KK Gücü                 01.18.33

 

 

+30 Bayanlar

1. Neval Yaşar                  Maraton ist             01.40.09

2. Begüm Özüekren          Ferdi                      01.42.48

3. Meral Ofmann              Altayspor                01.43.41      

 

+30 Erkekler

1. Fırat Dizman                  Babaeskispor           01.15.20

2. Soner Oralkasım            Antalya Triatlon       01.17.45

3. Ünal Özbek                   Esk T telefom          01.18.28
 

+40 Erkekler

1. Eyüp Yazıcı                   Sakarya Telekom      01.19.09

2. Ateş Berna                   Babaeskispor           01.23.30

3. Murat Türker                 Hiraspor                  01.25.58

 

+50 Erkekler

1. Ali Kemal Güner           Hiraspor                  01.25.22

2. Martin Berhard             Alanya Doğa            01.30.28

3. Fatih Birdal                  Ferdi                      01.40.31

 

+60 Erkekler

1. Sabri Çam                   Antalya Triatlonspor  01.50.38

 

İkinci Kütahya Triatlonu daha sonra düzenlenen ödül töreni ile sona erdi. Ödül törenine Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, İl Özel İdare Genel Sekreteri Salih Akkaya, Dumlupınar Üniversitesi'ni temsilen Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Yaşar Çepici, Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Sadık Ölçen, Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Hamdi Güneş, Federasyon Onursal Başkanı Halil Kılıçoğlu ve Federasyon Yönetim Kurulu üyesi ve ASKF Başkanı Murat Cengiz ile Belediye Sosyal İşler Müdürü Nihat Helvacı ve il yöneticileri katıldı.

3121
Kez Okundu
Haber Galerisi
2013 Yılı İçinde Yayınlanan Haberlerimiz
Ödeme
  • BAŞKANIMIZIN GENEL KURULDA YAPTIĞI KONUŞMA
  • ITU BASKANI Marisol CASADO'dan MEKTUP
  • ETU BAŞKANI RENATO BERTRANDI’den MEKTUP
YAZARLARIMIZ
BAŞKANDAN
İsa Tamer ÇELİK
KISA LİNKLER
İLETİŞİM
Türkiye Triatlon Federasyon Başkanlığı
Gazi Mustafa Kemal Bulvarı N:31 K:5 D:10
Maltepe/ANKARA
Tel   : + 90 312 309 25 70
Faks : + 90 312 309 25 77