Sayfayı Yazdır
TÜRKİYE TRİATLON LİGİ TAŞUCU YARIŞLARI SONA ERDİ
07.04
2013

Türkiye Triatlon Federasyonu 2013 yılı programı ve Türkiye Ligi müsabakaları Taşucu Triatlon yarışları ile başladı. Sezonun Türk sporu için başarılı olmasını dileyen Türkiye Traitlon Federasyonu başkanı Hamdi Güneş, ''Hedefimiz Avrupa Şampiyonası ve olimpiyatlar'' dedi. Yarışlara sporcular  yoğun ilgi gösterdi ve 190 triatlet katıldı. Bayanlarda Berrak Mutlu Irmak, erkeklerde de Melih İlker Gücüyener  birinci oldu

Yarışma öncesi düzenlenen Teknik toplantıda konuşan Hamdi Güneş, sezon öncesi çok iyi bir hazırlık süreci yaşadıklarını, kulüplerin de bu sene ilk sezonu erken açtıklarını ve hazırlık yaptıklarını söyledi. Avrupa ve Dünya Şampiyonası ile olimpiyat hedeflerine ulaşmak için camianın bir çaba içine girdiğini söyleyen Güneş, ilk kez Milli Takım için İtalyan Antrenör Andrea Gabba ile anlaştıklarını, teknik düreltör olarak görev yapacak Gabba'nın kulüplere, antrenörlere ve sporculara eğitim anlamında katkı vereceğini bildirdi.

Taşucu Belediye Başkanı Yaşar Açıkbaş da konuşmasında bu yıl ikincisini düzenledikleri Taşucu Triatlonu'nun geleneksel hale getirileceğini belirterek, ''Triatlon Taşucu'nun tanıtımı konusunda çok önemli bir faktör.  Tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz'' dedi ve yarıışmaya katılan sporculara başarılar diledi.

Sabah saat 10.00'da yıldızlar startını Mersin Milletvekili Nebi Bozkurt, Silifke Kaymakamı Fatih Damatlar, Triatlon Federasyonu Başkanı Hamdi Güneş ve yönetim Kurulu üyeleri  ile Belediye Başkanı Yaşar Açıkbaş verdi. 

Yıldız bayanlarda 6, yıldız erkeklerde 17 sporcunun katıldığı ilk yarışta yıldızlar, Taşucu Plajında 750 metre yüzmenin ardından 20 km bisiklete binerek 5 kilometre de  koşu yaparak zorlu yarışmayı tamamladılar.

Yıldızlarda işlk üç dereceye giren sporcular şunlar:

Yıldız Bayanlar:

1. İlayda Kara                       Balıkesir Gençlk                              00:36:32        2000   Puan

2. Sinem Özdil                     Antalya Triatlon Spor                     00:37:46        1963   Puan

3. Damla Alkım Ölmez        Alanya Doğaspor                            00:39:55        1898   Puan

 

Yıldız Erkekler

 

1. Mücahit Onay                  Balıkesir Belediyespor                   00:33:47        2000  Puan

2. Oğuzhan Çakır               Balıkesir Gençlik                             00:33:59        1994  Puan

3. Serhan Öncü                  Balıkesir Gençlikspor                     00:34:59        1964   Puan

 

Genç Bayanlar

 

1. İpek Öztosun                   Altayspor                                          01:12:24        2000   Puan 2.. Tuğçe Karakaya                        Antalya Triatlon                               01:15:02        1921   Puan

3. Yelbesu Büyükzöngür  Altayspor                                          01:16:24        1880   Puan 

                                    

Genç Erkekler

 

1. Sabri Öğe                         Balıkesir Gençlik                             01:01:05        2000   Puan

2.Ali Atlan                             Altayspor                                          01:01:34        1985   Puan

3. Ali Mutlu                           Balıkesir Işıkspor                             01:02:58        1943   Puan

 

Yaş grupları

1,5 kilometre yüzmeden sonra 40 km bisiklete binen ve 10 km koşan triatletlerin elde ettikleri sonuçlar şöyle:

 

 

20+ Erkekler

 

1. Duygun Yurteri               Enkaspor                                          02:10:41        4000   Puan

2. Dinçer Yılmaz                  Deniz Kuv. Gücü                            02:17:02        3809   Puan

3. Cansın Memiş                 Ferdi                                     

 

20+ Bayanlar

 

1. Bilge Ergin                       Altayspor                                          03:05:30        4000   Puan

2. Seher Kocatepe              Balıkesir Çelmak                             03:08:31        3909   Puan

3. Mehtap Demircioğlu       Sakarya Telekom                            03:10:11        3859   Puan 

 

30+ Erkekler

 

1. Fırat Dizman                    Babaeskispor                                  02:12:18        4000   Puan

2. Ömer Yumak                   Yeşi,lovaspor                                   02:23:27        3665   Puan

3. Soner Oralkasım             antalya Triatlon                                02:25:00        3619   Puan

 

30+ Bayanlar

 

1.Sezin Kutlu                       Maratonist                             02:53:33        4000 Puan 

2.Pınar Çalışkan                 Ferdi                                       03:15:50        3331   Puan 

3. Sinem Özmen                 Babaeskispor                       03:31:53        2850   Puan

 

40+ Erkekler

 

1. Ufuk Biriz                         Babaeskispor                       02:21:42        4000   Puan 

2. Eyüp Yazıcı                     Sakarya Telekom Spor       02:24:02        3930   Puan

3. Ateş Berna                       Babaeskispor                       02:30:05        3748   Puan

 

40+ Bayanlar

 

1. Ayşin Özer Başkır           Babaeskispor                      03:05:41        4000  Puan

2 Ayşe Yasemin Yıldırım   Ferdi                                      03:07:04        3958   Puan

 

50+ Bayanlar

 

1. Cana Oyma                     Babaeskispor                       03:30:47        4000   Puan            

 

50+ Erkekler

 

1.Martin Benhart                 Alanya Doğaspor                02:44:17        4000   Puan 

2. Ayhan Tama                    Aliağa Gençlikspor             02:51:27        3785   Puan

3. Kamil Resa Alsaran       Ferdi                                      03:04:01        3408   Puan 

 

 

 

 

Elit Erkekler

 

1. Melih İlker Gücüyener   Balıkesir Işıkspor                 02:07:55        6000   Puan 

2.Okan Ulaş                         Balıkesir Çelmak                 02:08:46        5974   Puan 

3. Bahadır Tama                  Aliağa Gençlikspor             02:09:20        5957   Puan

 

 

Elit Bayanlar

1. Berrak Mutlu Irmak         Balıkesir Çelmak                 02:28:08        6000   Puan 

2. Ceren Orhanlı                 Balıkesir Belediyespor       02:38:40        5684   Puan 

3. Sedef Özçelik                  Ferdi                                      02:42:02        5583   Puan 

                        

 

 

4596
Kez Okundu
Haber Galerisi
2013 Yılı İçinde Yayınlanan Haberlerimiz
Ödeme
  • BAŞKANIMIZIN GENEL KURULDA YAPTIĞI KONUŞMA
  • ITU BASKANI Marisol CASADO'dan MEKTUP
  • ETU BAŞKANI RENATO BERTRANDI’den MEKTUP
YAZARLARIMIZ
BAŞKANDAN
İsa Tamer ÇELİK
KISA LİNKLER
İLETİŞİM
Türkiye Triatlon Federasyon Başkanlığı
Gazi Mustafa Kemal Bulvarı N:31 K:5 D:10
Maltepe/ANKARA
Tel   : + 90 312 309 25 70
Faks : + 90 312 309 25 77