5 Temmuz 2016 Cuma günü Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin demokratik yapısı, anayasal düzeni, parlamenter sistemi, milli bütünlüğü, iç barışı ve millet iradesi hedef alınarak Türk Silahlı Kuvvetleri içinde saklanmış, örgütlü hain bir terör şebekesi tarafından darbe girişimi ile karşı karşıya kalınmıştır.  Bu saldırı ülkemizin istikrarlı ve güçlü yürüyüşünü sekteye uğratmak, birlik ve beraberliğimizi bozmak amacı taşımaktadır.

Gerçekleştirilmek istenen darbe Cumhurbaşkanımız, Meclisimiz, Hükümetimiz, Kahraman Polisimiz, Şanlı Ordumuzun emir ve komuta zincirine bağlı şerefli mensupları ve Yüce Milletimizin dirayeti ile kısa zamanda önlenmiştir.

Demokrasi tarihimize kara bir leke olarak geçecek olan bu hain girişimi Triatlon camiası olarak nefretle, şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz. Ülkemizin yaşanan bu sıkıntılı süreci hızla atlatacağına inancımız sonsuzdur.

Türkiye Triatlon Federasyonu Yönetim Kurulu olarak, yaşadığımız bu menfur olayda hayatını kaybeden demokrasi şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabırlar, aziz milletimize başsağlığı ve yaralılarımıza acil şifalar dileriz.

Türkiye Triatlon Federasyonu Yönetim Kurulu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın.
Lütfen isminizi girin