Yarışlara kayıt işleminin yapılabilmesi için tüm sporcularımızın ve antrenörlerin sistemimize kayıtlı olması gerekmektedir. Bu işlem bir kereliğine yapılacaktır ve bundan sonra bir kulüp içerisinde yarışa katılacak tüm sporcular antrenörleri tarafından yarışlara toplu olarak kayıt edilebilecektir.

Tüm sporcularınızın ve kendinizin sisteme kayıtlı olduğundan emin olun.
Nasıl kayıt olacağınız bilmiyorsanız ;

Antrenör Kaydı Nasıl Yapılır
Sporcu Kaydı Nasıl Yapılır

1- Her sayfanın en üst bölümünde bulunan “Sporcu / Antrenör paneli” linkine tıklayın. Veya triatlon.org.tr/panel adresinden giriş ekranına geçin.

2- Yeni sayfada size sorulan kullanıcı adı bölümüne kayıt olurken belirttiğiniz email adresini girin
3- Kayıt olurken belirlemiş olduğunuz şifreyi girin.

ve Ardından “Giriş Yap” butonuna tıklayın.

4-  Eğer kayıt olduktan sonra takımınızı seçmediyseniz, lütfen şimdi seçin.
5-  Kayıt etmek için güncelle butonuna basınız.

daha önce seçtiyseniz ve takımınız doğru gözüküyorsa hiçbir şeyi değiştirmenize gerek yok.


Eğer takımınıza sporcularınızı eklediyseniz bir sonraki adıma geçebilirsiniz ancak eklemedi iseniz takımınıza sisteme kayıtlı olan sporcuları ekleyebilirsiniz.
6-Bunun için sol taraftaki menüden “Sporcular” linkine tıklayın.

7- Yeni Sporcu sekmesine tıklayın.
8- Sporcunuzun ismini veya lisans numarasını bu alana yazarak sporcu aratabilirsiniz. Sistem üç karakterden sonra hiç bir tuşa basmanıza gerek kalmadan arama yapmaya otomatik olarak başlayacak ve aramanızla uyuşan sonuçları aşağıya listeleyecektir.
9- Doğru sporcuyu bulduktan sonra “Takıma Ekle” butonuna tıklayarak, sporcuya takım ekleme talebinizi göndermiş oluyorsunuz.

Talep gönderildikten sonra sporcunuzu tam olarak takımınıza kaydedebilmek için sporcunun kendi paneli üzerinden bu işlemi onaylaması gerekmektedir. 


Bu işlem için sporcunuz panele giriş yaptıktan sonra

  • Sol Menüdeki bilgiler linkine tıklayacak
  • Takım talepleri sekmesine girecek
  • Doğru takım talebini “ok” tikli butona tıklayarak onaylayacaktır.

10- Sol taraftaki menüde bulunan yarış kayıtları linkine tıklayın.
11- Yeni açılan sayfada “Yarış Kayıt Ekranı” sekmesine girin
12- Yarış sezonu seçin
13- Yarışı seçin
14- Acil durumda ulaşılabilecek bir telefon numarası girin
15- Acil durumda ulaşılabilecek 2. bir telefon numarası girin
          16-17-18-19-20 nolu işlemleri her kategori için ayrı ayrı yapmanız       gerekmektedir. Lütfen her kategoriyi bir seferde giriniz. Eğer bu ekranlarda hata alıyorsanız. Sporcunuzun kategorisi, lisansı, cinsiyeti, doğum tarihi, ülkesi vb bilgilerinden bazıları veya tamamı sisteme kaydedilmemiş olabilir. Bu durumda sporcunuzun kendi bilgi ekranından bu bilgileri tam olarak kaydetmiş olduğundan emin olmalısınız.
16- Listelenen sporcularınızı seçerek (ctrl tuşu ile çoklu seçim yapabilirsiniz) hemen altındaki butonlardan , takım halinde yarışacaklara ekle butonuyla takım puanı alacak yarışmacalarınızı ekleyebilirsiniz. Aynı şekilde istediğiniz sporcuları 18 nolu buton ile takım puansız yarışacak sporcularınız ekleyebilirsiniz.
19- Bu ekranda takım puanlı yarışacak sporcularınız listelenir ve kayıt işlemini tamamlamadan önce bu ekrandan düzenleyebilirsiniz. Ekran altındaki butonları kullanarak sporcu ekleme çıkarma yapabilirsiniz.
20- Bu ekranda takım puansız yarışacak sporcularınız listelenir ve kayıt işlemini tamamlamadan önce bu ekrandan sporcularınızı düzenleyebilirsiniz. Ekran altındaki butonları kullanarak sporcu ekleme çıkarma yapabilirsiniz.
21- Kayıt Et  butonuna tıkladığınızda sporcularınızın yarış kayıtları tamamlanacaktır.  Artık diğer kategori için işleme başlayabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın.
Lütfen isminizi girin