ürkiye Triatlon Federasyon Başkanlığının 2017 faaliyet planın da yer alan Gelişim kampı testi 22 Ocak 2017 tarihinde Alanya’da yapılacaktır. Gelişim kampı 22 Ocak 2017 tarihinde başlayıp 3 Şubat 2017 tarihinde sona erecektir.
Teste Sporcular 2017 yılı vizeli lisansları ile katılacaklardır.

Seçme Teknik Kurul ve Hakemler nezaretinde yapılacaktır. Yıldızlar Süper Sprint, Gençler ve ElitlerSprint mesafede yapılacak sabah yüzme (her kulvarda 2 kişi kura çekilerek yüzülecek ) öğleden sonrayüzmeden çıkış zamanına göre bisiklet, koşu durmadan yapılacak hava şartları uygun olmadığıtakdirde; yüzme, bisiklet, koşu testleri ayrı ayrı yapılarak sıralama belirlenecektir.

Teste sporcular kendi imkânlarıyla katılacak. Test sonun da; “Elitler’de 3, Erkek 3, Kadın”, “Gençler 6,Erkek 6, Kadın”, “ Yıldızlar 6, Erkek 6 kadın”,gelişim kampında kalacak ( 30 Sporcu); kampta görevlendirilecek antrenör ve sporcuların harcırahları federasyonca ödenecektir.

Teste katılacak kulüp ve sporcular 17 Ocak 2017 tarihine kadar kayıt için mail ya da faks yolu ileFederasyonumuza başvuru yapmaları gerekmekte olup sonra yapılacak müracaatlar teste alınmayacaktır.

Teste katılacak sporcular 21 Ocak 2017 günü saat 19.00 da Tac Premier Hotel de yapılacakbilgilendirme toplantısına katılacaklar.

Kamp programı: Baş Antrenör tarafından hazırlanıp uygulanacak kamp sonunda kamp raporu kampmüdürü tarafından federasyona bildirilecektir.

TESTE VE KAMPTA GÖREVLİLER:
Kamp Müdürü : Levent UĞUR
Baş antrenör: Yüksel IŞIK

Antrenörler :
Okan ULAŞ
Zekeriya YÜCETÜRK
Fuğgan ARIK
Gürcan ATILMAZ
Zerrin ÜÇKARDEŞLER
İlkay POLAT

Kamp Hoteli: TAC PREMİER Hotel & Spa /Alanya