Antalya Valisi Muammer TÜRKER, Vali Yardımcısı Mestan YAYMAN, Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Hamdi GÜNEŞ ,Başkan Vekili Av.Ali ÖNAL, Genel Koordinatör İ.Alp IŞKIN ve beraberindeki TURSET  heyetini kabul etti.
Başkan Güneş, Vali TÜRKER’e Antalya’da yapılan Triatlon yarışmalarında verdikleri destek için teşekkür ederek bu yıl yapılacak olan iki yarış hakkında bilgi verdi. Vali yardımcısı Mestan YAYMAN başkanlığında koordinasyon toplantısı yaparak kurumların yapacağı işlerin tesbit ediildiğini söyledi. Antalya’da tüm kamu kurumlarının Triatlon için destek olduklarınından dolayı şahsında teşekkür etti.
Güneş, Triatlonun Türkiyede’ki gelişimi,sporcu sayısı,uluslararası faaliyetler ve sporcularımızın başarıları hakkında bilgiler verdi. Gloria Sport Arena ve Turset işbirliği ile Ekim ayında yapılan ve yapılacak olan IRONMAN yarışmalarına Federasyon olarak izin ve destek verdiklerini söyledi. Çünkü bu organizasyonun popülaritesi ve uluslararası katılımı ile Türk sporcularında ilgisini çektiğini bu sayede Triatlonun tanıtımına katkı verdiğini ifade etti. Bu sayede sporun içinde olan bir çok kişinin Triatlon’a başladığı kaydedildi.
Vali TÜRKER’e Triatlon’a verdiği destek ve katkıları ile günün anısına plaket takdim ederek ziyaret tamamlandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın.
Lütfen isminizi girin