2014 yılı planlı faaliyetleri arasında yer alan “Triatlon Çalıştayı”, 30 Kasım 2014 Pazar günü İzmir’ de yapılan son toplantı ile tamamlanmış oldu. Bu yıl geçtiğimiz yıllardan farklı olarak hem katılımcılara kolaylık sağlamak, hem de bütçe imkanlarını verimli kullanmak amacı ile çalıştay toplatıları, bölgesel yıllık toplantılar şeklinde gerçekleştirildi.
İlk toplantı 21 Kasım 2014 tarihinde Antalya ve çevre illeri kapsayacak şekilde yapıldı. İkinci toplantı, 23 Kasım 2014 tarihinde İstanbul ve çevre illeri kapsayacak şekilde yapıldı. Son toplantı ise 29 Kasım 2014 tarihinde İzmir ve çevre illeri kapsayacak şekilde gerçekleştirildi. Toplantılarda, 2015 yılından başlamak üzere önümüzdeki dört yılın stratejik planlamasının yanı sıra altyapı verilerinin de tutulması konuları görüşüldü.
Yapılan çalıştay toplantıları, İki yönlü fayda elde etmeyi amaçlıyordu. İlki bölümünde 2014 yılının değerlendirilmesi ile 2015 yılının programının ortaya çıkarılması, ikincisi ise stratejik planın hazırlanarak veri tabanı kaynağı oluşturmasıydı. Üç ayrı ilde gerçekleştirilen toplantılara, davet edilen katılımcıların yanı sıra, istekli olarak katılanlar da dahil edilerek çoğulcu bir karar alma yöntemi uygulandı.
Çalıştay toplantılara katılanlara, Türkiye Triatlon Federasyonu Eğitim Kurulu tarafından belirlenen 13 ana başlık altındaki sorulara cevap vermeleri ve görüşlerini yazılı olarak belirtmeleri istendi. Üç ayrı ilde yapılan toplantılardan çıkan sonuçlar birleştirilerek 30 Kasım 2014 tarihinde İzmir’ de Federasyon Başkan Hamdi Güneş, As Başkan Mehmet Ulaş, İdari Kordinatör Necati Kılıç, Teknik Genel Koordinatör Alp Işkın,  Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Zafer Peker, Eğitim Kurulu Başkanı  Yrd. Doç. Dr.Nevzat Mutlutürk, MHK Başkanı Aydoğan Ulaş, Basın Kurulu Başkanı  Alpay Akhun, Eğitim Kurulu Üyesi Nadir Yıldırım, Teknik Kurul Üyeleri Triatlon Federasyonu Antrenörü Mert Onaran, Alt Yapı Sorumlusu Alper Köksoy, Milli Takım Sporcu Antrenörü Okan Ulaş ve İzmir İl Temsilcisi Türkün Celep’ in de bulunduğu üst kurul, Pazar günü yaptığı son değerlendirme toplantısında ortaya çıkan kararları, yönetime sunmak üzere rapor haline getirdi. Alınan kararlar, Türkiye Triatlon Federasyonu Yönetim Kurulu tarafından karara bağlandıktan sonra 2015 yılı için uygulamaya konulacak.
Hazırlayan: Alpay AKHUN

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın.
Lütfen isminizi girin