551 triatletin katıldığı yarışlar Yaş grupları, Gençler-Yıldızlar, Paratriatlet ve Aquatlon dallarında yapıldı.

Eğirdir Gölünde bu yıl 14. Gerçekleştirilen ve bir süre önce Diyarbakır Sur ilçesinde şehit düşen Piyade Üsteğmen Enes Demir’in adının verildiği Triatlon ve Aquatlon yarışları rekor katılımla başladı. İlk startta takım yarışmasına ilk kez katılan Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Hamdi Güneş ve ekibi birinci oldu.

İlk start sabah saat 08.00 Yaş Grupları kadın ve erkekler ile takımlar ve paratriatlon için verildi. Bu grupta 750 metre yüzen yarışçılar, 20 kilometre pedal çevirerek ardından 5 kilometre koşarak hedefe ulaştılar.

Bu gruplarda ilk üç dereceye giren sporcular ve aldıkları sonuçlar şöyle:

Bayanlar 19+
1.    Yağmur Aydoğan    01.13.15
2.    Ece Abadan         01. 14.37
3.    Çiğdem Gülgeç    01.18.02

Bayanlar 30+,
1.    Virginie Arslan    01.16.37
2.    2. Begüm Özüekren    0118.10
3.    Caroline Chapatte    01.26.34

Erkekler 19+
1.    Murat Ali Karadağ    01.08.26
2.    Çağrı Yüksel        01.14.22
3.    Bahadır Pirik        01.21.25

Erkekler 25+
1.    Volkan Odak        01.11.37
2.    Necati Durmaz    01.14.18
3.    Burak H. Mercancı    01.16.40

Erkekler 30+
1.    Bahadır Tama        01.07.05
2.    İrfan Karaman        01.12.28
3.    Emrah karaboğa    01.14.01

Erkekler 35+
1.    Soner Oralkasım    01.08.58
2.    Necati Şevik        01.12.35
3.    Fatih Topçu        01.15.ç03

Erkekler 40+
1.    Eyüp Yazıcı        01.11.18
2.    Kutluhan Özkunt    01.12.21
3.    Murat Atlı        01.18.06

Erkekler 45+
1.    Kerem Ö. Erten    01.12.41
2.    Mehmet Seçilmiş    01.14.36
3.    Semih. A. Akunt    01.16.28

Erkekler 50+
1.    Martin Berhard    01.17.59
2.    Feridun Özdamar    01.25.04
3.    Mehmet Akarcalı    01.28.16

Erkekler 55+
1.    Hasan İşbilen        01.16.52
2.    Ayhan Tama        01.20.22
3.    Melih Işıkçı        01.28.04

Erkekler 60+
1.    Ali S. Akgiray        01.28.05
2.    Fikret Akay        01.29.21
3.    Ayhan Akbay        01.36.20

TAKIMLAR
1.    Hamdi Güneş- Zülfü Karabulut    01.14.31
2.    Umut Kasapoğlu- Salim Ak        01.19.42

PARATRİATLON
1.    Abdülkadir Özoğul    01.45.03
2.    Ekrem Taşkın        01.49.16
3.    Orkun Dökmen    02.13.35

Toplam 303 sporcunun katılığı Minikler Aquatlon yarışmaları büyük çekişme içinde geçti. Anne ve babaların çocuklardan daha çok heyecanlandığı yarışlarda şu sonuçlar alındı:

Minik kızlar A1
1.    Eda Özrodop            0.06.40
2.    Damla İnce            0.07.06
3.    Zeynep İlkem Korkmaz        0.07.23

Minik erkekler A1
1.    Mikail İ. Akkız        0.06.28
2.    Halil İbrahim Yıldız        0.06.33
3.    Özgür Yonca        0.06.51

Minik Kızlar A2
1.    Kübra Seçkin            0.11.30
2.    Lara Çinko            0.11.40
3.    Yosun Tutum            0.11.41

Minik Erkekler A2
1.    Türker K. Kıyak            0.10.45
2.    Arda Aracı            0.11.18
3.    Göktuğ Molla            0.11.26

Minik kızlar A3
1.    Zeynep Uçarsoy        0.14.47
2.    Elif Sayın            0.15.10
3.    Ebrar Çalışkan            0.15.34

Minik erkekler A3
1.    Emir Aracı            0.13.39
2.    Ege Karaçetin            0.13.50
3.    Doruk Şengül            0.14.08

Günün ilk ödül töreninde sabah bölümündeki yarışlarda ilk üç dereceyi paylaşan yarışcılara madalyalarını Kaymakam Abdullah Akdaş, Belediye Başkanı Ömer Şengöl, Federasyon Başkanı Hamdi Güneş, Emniyet Müdürü Yasin Orakoğlu, Gençlik Spor İl Müdürü Murat Gevrek ve  şehit babası Zekeriya Demir  verdi.

Daha sonra sonuçlanan yıldızlar ve gençler yarıişlarında da alınan sonuçlar şöyle:

Yıldız bayanlar
1.    Bilge Ece Seyhan         0.37.00
2.    Görkem Sıla Korkmaz        0.37.11
3.    Sıla Özdemir            0.37.37

Yıldız Erkekler
1.    Enes Kızılcık            0.31.52
2.    Kıvanç Şahinkaya        0.31.53
3.    Baran Aktan            0.33.15

Genç Erkekler A
1.    Emirhan Altıntaş        1.03.34
2.    Gültiğin Er            1.03.48
3.    Oğuzhan Çakır            1.05.07

Genç Erkekler B
1.    Oktay Arıkan             1.04.02
2.    Hüseyin Hallaç            1.06.02
3.    Emre Erdinç            1.07.07

Genç Bayanlar A
1.    Buse Aygün            1.12.57
2.    Habibe Kara            1.22.24

Genç Bayanlar B
1.    Elif Polat            1.11.30
2.    Ezgi Seycan Ussavaş        1.13.47
3.    Gözdenur Güven Baş        1.14.40

Engelli çocuklar da yarıştı

Yarışmanın son bölümünde Isparta Umuda Doğru Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin engelli öğrencilerinden bir grup mini Aquatlon yaparak yarıştılar. 7 engelli öğrencinin mücadelesine katılan; Umut Yaşar Çetin, Naim Koçak, Muhammed Selim Tenekeci, Hüseyin İkikavak, Hacer İkikavak, Hasan Gökboyun ve Başak İstanbul tümüyle birinci ilan edildi.
Yarışlar öğleden sonraki bölümde dereceye girenlerin ödül töreni ile sona erdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın.
Lütfen isminizi girin