Her şeyden daha çok sevdiği Vatan ve Bayrak uğruna Diyarbakır Sur’da şehit düşen ve aynı zamanda triatlet olan Piyade Üsteğmen Enes Demir’in adının verildiği 14. Eğirdir Triatlon yarışları rekor katılımla Eğirdir Gölünde başlıyor. Yarışmanın açılışına katılan şehit Üsteğmen’in anne ve babası Meliha ve Zekeriya Demir çifti bir türlü dinmeyen gözyaşları ile “Vatan sağolsun” dedi.
550 sporcunun katıldığı 14. Eğirdir Şehit Piyade Üsteğmen Enes Demir Triatlon Yarışları’nın açılış töreninde konuşan Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Hamdi Güneş, aynı zamanda başarılı bir triatlet olan Üsteğmen Enes Demir’in Diyarbakır’ın Sur ilçesinde şehit düşmesinden duydukları üzüntüyü dile getirerek, Enes üsteğmenin anne ve babası ile aile fertlerine Eğirdir’e geldikleri için teşekkür etti. Güneş, aquatlon dalında 303, yaş gruplarında 116, gençler ve yıldızlarda 132 olmak üzere toplam 551 sporcunun katıldığını yarışlara olan ilginin Triatlon sporunda gelişimin göstergesi, olduğunu söyledi.
Törende konuşan Şehit Üsteğmen Enes Demir’in takım arkadaşı Üsteğmen Kamil Okay, şehidin hayat öyküsünü anlatarak, “2011’de Kara Harp Okulu’ndan teğmen olarak mezun olan Enes Demir, çok sevdiği spor dalı olan Traitlonu bir kenara koyarak öğrencilik yıllarından beri hayalini süsleyen Özel Kuvvetler Komutanlığında göreve başlamıştır. Çeşitli olaylarda birkaç defa yaralanmasına rağmen, görevine kahramanca devam etmiş ve 19 Şubat 2016 günü Diyarbakır’ın Sur ilçesinde operasyon esnasında hainler tarafından bir binaya daha önceden yerleştirilen patlayıcıların infilak ettirilmesi sonucu şehit olmuştur” dedi.
Vatan Sağ Olsun
Şehit Üsteğmen Enes Demir’in anne ve babası Meliha ve Zekeriya Demir, gözyaşları ile geldikleri kürsüde emeği geçenlere teşekkür ederek, sadece “Vatan sağolsun” diyebildiler. Törene şehidin kardeşi Ahmet Yasin Demir, Amcası Metin Demir, anneannesi ve Dedesi Leyla-Yüksel Tırış, amcaoğlu Emirhan Demir ile yengesi Hacer Demir de katıldı.
Şehit ailesine plaket
Törende daha sonra Eğirdir Kaymakamı Abdullah Akdaş, Garnizon ve Dağ Komando Okulu Komutanı Alb. Selçuk Emirdağ, Belediye Başkanı Ömer Şengöl, Triatlon Federasyonu Başkanı Hamdi Güneş hep birlikte şehit Üsteğmen Enes Demir’in ailesine plaket verirken duygulu anlar yaşandı. Yarışmaya katılan sporcular, “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” sloganları attı.
Açılış töreninin ardından yapılan ve yarışla ilgili teknik bilgilerin verildiği toplantı sonrası, triatletler makarna partisine katıldı.
FotoğraflıNot: Yarışlar Pazar günü saat 08.00’de verilecek ilk startla başlayacak, Türkiye’de ilk kez bir Federasyon Başkanı Yarışlara katılacak…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın.
Lütfen isminizi girin