Geçtiğimiz gün, Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Hamdi Güneş, Genel Koordinatör Alp Işkın ve Isparta İl Temsilcisi Çetin Meydan’ dan oluşan bir heyet ile Mart ayındaki yerel seçimlerden sonra göreve gelen Eğirdir Belediye Başkanı Ömer Sengöl’ ü makamında ziyaret ederek tebrik etti.
Yapılan ziyarette TTF heyeti ile Eğirdir Belediye Başkanı Ömer Şengöl arasında 13-14 Eylül 2014 tarihinde yapılacak olann12. Eğirdir Triatlonu organizasyonuna ilişkin protokol imzalandı. Bu yıl, Türkiye Triatlon Federasyonu faaliyet takviminde final yarışı olarak yer alan Eğridir Triatlonu için yerel yönetimin desteğini alan federasyon heyeti Eğridir Kaymakamı Dr. Yalçın Yılmaz’ ı da makamında ziyaret ederek TTF, belediye ve kaymakamlık işbirliği protokolünü tamamladı. TTF heyeti, aynı zamanda Eğridir Belediye’ sinden, triatlonun desteklenmesi ve bir spor kulübünün faaliyete geçirilmesi konusunda da yetkililerden söz aldı
Heyet, belediye ve kaymakamlık ziyaretinin yanı sıra Isparta Gençlik İl Spor Müdürlüğü’ nü de ziyaret etti. GSİM’ Müdürü Murat Gevrek’ den altyapı çalışmaları konusunda tam destek alan heyet önümüzdeki hafta içinde Alt Yapı Sorumlusu Alper Köksoy’ un Isparta’ da çalışmalara başlaması konusunda karar aldı.
Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Federasyon Başkanı Hamdi Güneş; ” Başkanın yeni seçilmiş olması ile kendisine başarı dilekleri ilettik ve federasyonun plaket ve flaması takdim ettik ve federasyonun çalışmaları ve faaliyetleri hakkında Ömer Şengöl’ e bilgi verdik. Bu yıl 12 incisi ve aralıksız olarak yapılacak olan Eğirdir Triatlon yarışmaları Alanya’dan sonra süreklilik arz eden ikinci yer olduğu ve bunun içinde ayrı bir değere sahip olduğu, Eğirdir parkurunun sporcularımız tarafından da beğenildiği ve katılımın da yüksek olacağı beklentisinde olduğumuzun belirttik.
Belediye Başkanı Ömer Şengöl de, geçmiş döneminde görev yapması ve triatlonun başlangıcından beri bilgi sahibi ve gerekli ilgiyi gösterdiğini hatta geçtiğimiz dönemlerde Federasyonun kurullarında görev yaptığını ifade ederek yabancı olmadığını kaydetti. Eğirdir’ de triatlon yarışmalarını önemsediğini geçmiş dönemlerde olduğu gibi tekrar uluslararası platforma taşınması için Belediye ve Federasyon olarak girişimlerimize devam etmemizi talep etti. Bu yıl yapılacak olan yarışmanın Eğirdir halkı ile bütünleşmesi ve ilginin artması için çalışma ve tanıtıma önem vereceğini ifade etti. Diğer önemli bir konu ise Eğirdir Belediye Spor’ da triatlon branşına sporcular kaydederek faaliyete geçireceğini söylemesi TTF için son derece memnuniyet verici oldu. Görüşmelerimiz işbirliğimizin artması ve iyi dileklerle tamamlanarak Eğirdir yarışma protokolü imza altına alınarak startı verilmiş oldu.
Daha sonra Eğirdir Kaymakamı Dr.Yalçın Yılmaz  ziyaret edilerek faaliyetler ve çalışmalar hakkında bilgi veridi, Kendisine Eğirdir Triatlonu için yapılması gereken konular ve koordinasyon toplantısının zamanı bildirildi. Dr Yalçın Yılmaz da federasyonumuza, Eğirdir Triatlonu’ nda kaymakamlık olarak her konuda tam destek verebileceklerini belirtti. Kaymakamlığın Eğirdir gölünde yapmakta olduğu su gösterilerinde o güne özel bir gösteri hazırlanması için gerekli talimatları verdi. Belediye ile yapılan sözleşmeyi onaylayarak federasyonumuza başarı dileklerini ilettiler.” dedi.
Hazırlayan: Alpay AKHUN

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın.
Lütfen isminizi girin